امروزسه شنبه, 01 مهر 1399 10:51

عقد قرارداد عاملیت دانشگاه علوم پزشکی گناباد

به منظور ارایه تسهیلات به فناوران و حمایت از ایده‌های با قابلیت تجاری‌سازی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد با صندوق پژوهشی ثامن، قرارداد عاملیت امضا کرد.


به گزارش وب‌دا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: به موجب این قرارداد، صندوق پژوهش ثامن موظف می‌گردد تا به فناورانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی گناباد معرفی می‌گردند تا سقف میزان سپرده دانشگاه در نزد صندوق تسهیلات ارایه دهد.
خانم دکتر خسروان افزود: از سال 1394تا کنون پیگیری‌ها جهت عقد قرارداد صورت گرفته بود که به دلیل برخی موانع حقوقی، این امر میسر نشد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و تاکید رئیس محترم دانشگاه برای حل مشکلات و به سرانجام رسیدن این تفاهم نامه، پیگیری های ویژه ای در یک سال گذشته در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه انجام و در جلسات متعدد با دفتر حقوقی دانشگاه مسائل و موانع مرتبط بررسی و موارد به دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارجاع شد و با پیگیری صورت گرفته، این موانع برطرف و قرارداد امضا شد.
 وی خاطرنشان کرد: علاقمندان و ایده پردازان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مراجعه نمایند.