امروزجمعه, 04 تیر 1400 08:02

مجوز آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گناباد صادر شد

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گناباد را صادر کرد.


به گزارش وب‌دا، دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به دکتر باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات این دانشگاه را صادر کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: آزمایشگاه جامع تحقیقات این دانشگاه در راستای اهداف کلی آزمایشگاه‌های جامع کشور مبنی بر ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به محققان دانشگاهی راه‌اندازی شده است.
دکتر شهلا خسروان با اشاره به اختصاص ردیف اعتباری از بودجه ابلاغی وزارت به این آزمایشگاه در پی صدور مجوز، افزود: ارزش ریالی تجهیزات این آزمایشگاه حدود ۴ میلیارد تومان است و ۳ میلیارد تومان تجهیزات جدید نیز در مرحله خرید قرار دارد.
دکتر جلال مردانه مدیر پژوهش دانشگاه و رئیس آزمایشگاه جامع نیز درباره تجهیزات و خدمات این آزمایشگاه گفت: آزمایشگاه جامع تحقیقات با دارا بودن دستگاه‌هایی همچون Real-Time –PCR ، PCR الایزا، هود بیولوژیک کلاس دو، و کلاس سه، انکوباتور معمولی وCo2 دار، شیکر انکوباتور، سونیکاتور، میکروسکوپ های معمولی، فلورسنت و اینورت، میکروسانتیریفیوژهای معمولی و یخچال دار، سانتیریفیوژ، فریزرهای 20- و 80-، دستگاه یخ ساز، سیستم کشت خون اتوماتیکBACTEC،  Hplcو Gc-Mass،   (در مرحله خرید) و ... در زمینه‌های تحقیقاتی، خدمات تشخیصی، کشت سلولی، آنالیز دستگاهی و مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی ارائه خدمت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این آزمایشگاه، ضمن افزایش فضاهای تحقیقاتی، امکانات و تجهیزات به روز و استانداردی در اختیار محققان قرار می‌گیرد، اظهار امیداوری کرد که راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه، در ارتقای پژوهش‌های کاربردی و موثر اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم پزشکی موثر باشد.