امروزجمعه, 16 خرداد 1399 11:08

تاکید رئیس دانشگاه بر آمادگی همه حوزه‌ها برای خدمت‌رسانی در ایام تعطیلات نوروزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی این دانشگاه، بر آمادگی همه حوزه‌های تحت پوشش برای خدمت‌رسانی مناسب در ایام تعطیلات نوروزی تاکید کرد.

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در این جلسه که اعضاء هیأت رئیسه، روسا و مدیران داخلی بیمارستان‌ها، نماینده پایگاه انتقال خون و جمعی از مدیران واحدها حضور داشتند، بررسی وضعیت موجود و کسب آمادگی بیشتر جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی در ایام تعطیلات نوروز95 را مهمترین هدف این جلسه عنوان کرد.

وی با اشاره به افزایش حضور همشهریان ساکن در سایر شهرها و همچنین مسافران در ایام تعطیلات نوروز، عنوان کرد:  همه واحدها باید با رفع کمبودها  کاستی‌ها، با آمادگی کامل در جهت خدمت به شهروندان و مسافران نوروزی تلاش کنند.

دکتر احمدی با بیان اینکه نظارت‌های واحدهای مختلف از جمله بهداشت محیط در ایام تعطیلات افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در این ایام، نظارت بر مراکز توزیع مواد غذایی، رستوران ها، هتل ها و اماکن عمومی بین راهی توسط اکیپ‌های بهداشت محیط افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر حضور منظم آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس 115، اظهار کرد: باید با توجه به افزایش جمعیت شهر در ایام تعطیلات، بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها به ویژه اورژانس‌ها بررسی لازم را انجام دهند تا با برنامه‌ریزی لازم، ضمن تکمیل داروها، پزشک هم به صورت مستمر حضور فعال داشته باشد تا در ارائه خدمت به مراجعین مشکلی وجود نداشته باشد.

وی افزود: تجهیزات مختلف همچون ام آر آی و سی تی اسکن باید به طور کامل بررسی شود تا بدون هیچ وقفه و خللی در ایام تعطیلات نوروزی، به شهروندان خدمت با کیفیت ارائه شود.

در ادامه این جلسه، پس از بررسی نقاط ضعف و قوت سال گذشته، راهکارها و پیشنهادهای لازم در خصوص ارائه مطلوب‌تر خدمات به شهروندان و مسافران نوروزی در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی ارائه و بحث و تبادل نظر شد.
یادآور می‌شود که این جلسه با هدف  برنامه ريزی و نظارت در جهت آمادگی بیشتر و خدمت دهی هرچه بهتر به مردم و مسافرين نوروزی در طی روزهای 28 اسفندماه تا 14 فروردین ماه 1395 برگزار شد.