امروزشنبه, 04 بهمن 1399 18:32

برگزاری دوره آموزشی سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد)

به همت مدیریت مالی دانشگاه، دوره آموزشی سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) برگزار شد.


به گزارش وب‌دا، مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) یک بستر معاملاتی است که تمام فراخوان‌های مناقصه، خریدهای جزئی، متوسط و مزایده‌های زیر مجموعه دولت را پوشش می‌دهد.
علی ناصریان با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی بر اساس ماده 2 آیین‌نامه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مکلف هستند تا معاملات خود را از این طریق انجام دهند، افزود: این طرح با هدف اجرای اقتصاد مقاومتی، شفافیت مالی، مبارزه با فساد و رانت‌خواری، برقرای محیط رقابت پذیر سالم و کاهش هزینه‌ها انجام می‌شود.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان پیشتاز در اجرای این برنامه و همچنین با هدف آموزش کاربران سامانه ستاد،  کارگاه آموزشی «سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد)» را در تالار شهید دکتر چمران برگزار کرد.
ناصریان تصریح کرد: در این کارگاه آموزشی یک روزه که کارپردازان، روسای امور مالی، حسابداران، مدیران امور عمومی و کاربران سامانه ستاد در دانشگاه حضور داشتند، کارشناس آموزشی سامانه ستاد در استان خراسان رضوی به تشریح نحوه استفاده از این سامانه پرداخت و به سوالات حاضرین پاسخ داد.
وی با بیان اینکه از سایر ادارات شهرستان گناباد برای شرکت در این کارگاه آموزشی دعوت شده بود، خاطرنشان کرد: کاربران این سامانه در فرمانداری، شهرداری، آموزش و پرورش، مجتمع آموزش عالی و ادارات آب و فاضلاب، منابع طبیعی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هلال احمر، شبکه دامپزشکی و حفاظت محیط زیست در این کارگاه آموزشی شرکت داشتند.