امروزجمعه, 04 بهمن 1398 09:23

بازدید رئیس دانشگاه از پروژه بیمارستان 200 تختخوابی علامه بهلول

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به همراه مدیر دفتر فنی با حضور در بیمارستان در حال احداث علامه بهلول، از روند عملیات اجرایی این پروژه بازدید کردند.
به گزارش وب‌دا، دکتر احمدی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه کار احداث این بیمارستان آموزشی درمانی از سال 1388 در زمینی به مساحت هفتاد هزار متر مربع شروع شد، افزود: بیمارستان 200 تختخوابی علامه بهلول با 25هزار متر مربع زیربنا در شش طبقه ، 78% پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: علیرغم تعطیلی 6ماهه این پروژه در سال 91، خوشبختانه با پیگیریهای انجام شده 100درصد اعتبارات مصوب آن در سال 92 جذب شد و در سفر امسال ریاست محترم جمهوری به خراسان رضوی، جزء مصوبات بخش بهداشتی درمانی سفر قرار گرفت.
دکتر احمدی با بیان اینکه برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه دویست میلیارد ریال مورد نیاز است، اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبار مورد نیاز در زمان مقرر، شاهد بهره برداری از این پروژه در نیمه اول سال 94 باشیم.
وی تصریح کرد: پیگیریهای لازم برای تهیه تجهیزات پزشکی و وسایل مرتبط با بیمار با وزارت متبوع انجام شده است و با اتمام عملیات اجرایی این بیمارستان، تجهیزات مورد نیاز خریداری و نصب می‌گردد تا از همان ابتدا، خدمات تشخیصی و درمانی با کیفیت و کامل به مراجعین و بیماران ارائه شود. وی افزود: برای خرید تجهیزات مورد نیاز چهارصد میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه این بیمارستان شامل بخش‌های MRI، CCU، ICU ،CTSCAN، داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی، گوش، حلق و بینی، چشم، دیالیز، درمانگاه‌های تخصصی، اعصاب و روان و اورژانس خواهد بود، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان ضمن ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به بیماران، شاهد رشد کمی و کیفی آموزش دانشجویان پزشکی دانشگاه خواهیم بود.