امروزجمعه, 04 بهمن 1398 07:48

تجلیل از حسابداران و فعالان نمونه حوزه مالی دانشگاه

همزمان با 15 آذر ماه، روز حسابدار، از فعالان حوزه مالی دانشگاه تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار وب دا ، در این مراسم که با حضور حسابداران و کارکنان حوزه مالی معاونت‌ها و بخشهای مختلف در سالن زکریا برگزار شد، رئیس دانشگاه ضمن تبریک روز جهانی حسابدار، بر ضرورت توجه جدی به روز کردن دانش و مهارت نیروهای حوزه مالی تاکید کرد و گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، بار سنگینی بر سیستم مالی اضافه شد که جادارد از تلاشها و همکاری همه کارکنان مالی که با صبر، دقت و حساسیت مسائل مالی، دانشگاه را در اجرای این طرح بزرگ یاری کردند سپاسگزاری نمایم.
دکتر احمدی، انجام کار با کیفیت در حوزه مالی را مستلزم رعایت قانون و دقت بالا در انجام وظایف دانست و افزود: باید ضمن دقت در خرید کالا، نظارت کاملی بر اموال موجود صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه هم در این مراسم ، منابع مالی را مهمترین حوزه بعد از سرمایه انسانی عنوان کرد و افزود: افرادی که در حوزه مالی فعالیت می کنند، از نظر  مسوولیت، حساسیت و دقت وظایف بسیار سنگینی را بر عهده دارند.
دکتر مرتضی تجددی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر ، حسابداری به لحاظ انجام وظایف و تکالیف محوله ارتقاء پیدا کرده است، تصریح کرد: در سال جاری با آغاز طرح تحول بزرگ سلامت، وظایف سنگینی به عهده امور مالی گذاشته شده و حجم کاری آنها بیشتر شده است. وی افزود: جایگزینی حسابداری تعهدی به جای حسابداری نقدی از اتفاقات مهمی است که با همت وتلاش مسوولان و کارکنان در حوزه مالی دانشگاه محقق شده است. وی رسوب سیستم مالی را موجب رسوب سیستم و ایجاد مشکل برای همه عنوان کرد و  از آنان خواست تا با دقت و تلاش بیشتر در جهت حفظ منافع سیستم و جلوگیری از هدر رفتن منابع گام بردارند.
مدیر مالی دانشگاه هم در این مراسم با تشریح اهمیت کار حسابداران، حسابرسان و مجموعه کارکنان مالی، به تشریح فعالیتها و دستاوردهای دانشگاه در حوزه مالی پرداخت.
علیرضا طحان‌زاده، تغییر فرآیند مالی را از جمله کارهای مهم در سال 93 عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تمامی اسناد به صورت فرآیندی اتفاق می‌افتد. همچنین با تلاش صورت گرفته، در یکی از بیمارستانها، قیمت تمام شده تمامی خدمات به ریز محاسبه شده است.
وی در پایان از حمایت‌های دکتر احمدی رئیس دانشگاه، دکتر تجددی معاون توسعه مدیریت و منابع و همه کارکنان حوزه مالی قدردانی کرد.
شایان ذکر است در پایان این مراسم، با اهدا لوح تقدیر و کارت هدیه از محمدرضا طحان‌زاده،  امیر کبیری و علی اصغر امینیان به عنوان فعالان نمونه حوزه مالی دانشگاه تجلیل شد.