امروزجمعه, 04 بهمن 1398 07:59

بازدید مشاورمعاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از پروژه بیمارستان

مشاور معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از پروژه بیمارستان 200 تختخوابی در حال احداث علامه بهلول گنابادی بازدید کرد.
به گزارش وب‌دا، در این بازدید که رئیس دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیر بودجه و مدیر دفتر فنی به همراه مشاور و پیمانکار پروژه حضور داشتند، دکتر حاج محمدی از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرد.
دکتر احمدی در این بازدید، به تشریح وضعیت موجود پروژه پرداخت و گفت: با توجه به قدمت بالای بیمارستان‌های موجود و فرسودگی آنها، تسریع در روند عملیات اجرایی و بهره‌برداری از آن ضروری است.
وی با اشاره به اینکه این بیمارستان شامل بخش‌های MRI، CCU، ICU ،CTSCAN، داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی، گوش، حلق و بینی، چشم، دیالیز، درمانگاه‌های تخصصی، اعصاب و روان و اورژانس خواهد بود، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان ضمن ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به بیماران، شاهد رشد کمی و کیفی آموزش دانشجویان پزشکی دانشگاه خواهیم بود.دکتر حاج محمدی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان، از روند اجرایی پروزه اظهار رضایت نمود و برای تکمیل به موقع آن قول مساعد داد.
مدیر دفتر فنی با بیان اینکه کار احداث این بیمارستان آموزشی درمانی از سال 1388 در زمینی به مساحت هفتاد هزار متر مربع شروع شد، افزود: بیمارستان 200 تختخوابی علامه بهلول با 23هزار  و 800 متر مربع زیربنا در شش طبقه ، 80% پیشرفت فیزیکی دارد.
مهندس یعقوبی افزود: علیرغم تعطیلی 6ماهه این پروژه در سال 91، خوشبختانه با پیگیریهای انجام شده 100درصد اعتبارات مصوب آن در سال 92 جذب شد و در سفر امسال ریاست محترم جمهوری به خراسان رضوی، جهت تکمیل و راه اندازی در سال94، جزء مصوبات بخش بهداشتی درمانی سفر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه 150میلیارد ریال مورد نیاز است، اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبار مورد نیاز در زمان مقرر، شاهد بهره برداری از این پروژه در نیمه اول سال 94 باشیم.
علاوه بر این جهت خرید تجهیزات پزشکی باید اعتباری در حدود 400 میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین گردد.