امروزجمعه, 04 بهمن 1398 08:54

سومین هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت دانشگاه انتخاب شدند

همزمان با برگزاری جلسه هیأت امناء مجمع خیرین سلامت دانشگاه، سومین هیأت مدیره این مجمع انتخاب شدند.

به گزارش وب‌دا، امام جمعه گناباد در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام حسن عسگری(ع)، با بیان حدیثی از این امام بزرگوار که فرمودند:" دو خصلت، بالاترین اوصاف است: ایمان به خداوند و سودمند بودن برای برادران دینی" گفت: ایمان به خدا، زیربنای اعتقادات دینی است که در حقیقت همان پرستش و اطاعت همه جانبه از فرامین خداوند متعال است.
حجت الاسلام صادقی نسب با بیان اینکه داشتن اعتقادات و ایمان قوی و محکم موجب کسب موفقیت می‌شود، تصریح کرد: همه‌ی کارهای خوب زاییده اعتقادات خوب است و هر کس که قدمی در راه خیر برمی‌دارد، از اعتقادات او سرچشمه می‌گیرد.
وی از سودمند بودن برای جامعه به عنوان یک شاخص مهم دیگر در افراد یاد کرد و گفت: با توجه به اهمیت سلامت که در قرآن و روایات هم توصیه‌های فراوانی در مورد آن شده است، نیکوکاری و انجام کار خیر در این حوزه بسیار ارزشمند، اثرگذار و ماندگار است.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: اجرای این طرح بزرگ و ملی، موجبات امید، رضایت و دعاگویی مردم را فراهم کرده است.
وی افزود: خدمت به خلق و جامعه، علاوه بر خرسندی و سعادت شخص، موجبات خوشنودی پرودگار را نیز فراهم می‌کند.
وی با اشاره به افزایش رضایت مندی مردم پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: خدماتی که در قالب این طرح بزرگ به مردم ارائه می‌شود، علاوه بر دعاگویی مردم برای دست اندرکاران آن، در پیشگاه خداوند متعال نیز بزرگ و ارزشمند است.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه هم در این جلسه با اشاره به اینکه این مجمع جزء نخستین مجامع خیرین سلامت از بهمن 1388 فعالیت خود را آغاز نموده است، اظهار داشت: با توجه به هزینه‌های بالای بخش سلامت و گستردگی فعالیت‌های آن، مجمع خیرین سلامت با هدف کمک به حفظ و تقویت سلامت جامعه شکل گرفت.
دکتر مرتضی تجددی از مجمع خیرین سلامت به عنوان پل ارتباطی مناسبی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و خیرین سلامت یاد کرد و افزود: این مجمع ضمن شناسایی نیازها و مشکلات حوزه سلامت، اولویت‌های اساسی برای کمک خیرین را اعلام می‌کند.
در پایان این جلسه، با برگزاری انتخابات، دکتر مرتضی تجددی، سید حسین پورهاشمی، دکتر ابوالقاسم صادقپور، علیرضا قلی زاده، محمدباقر جاهدی، محمدجان نیکپور و سید جواد محمدی به عنوان7 عضو اصلی و محسن جلودار و حسن قاسمی به عنوان 2 عضو علی البدل هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت دانشگاه انتخاب شدند.
همچنین نیکپور مدیرعامل مجمع خیرین سلامت در این جلسه با ارائه گزارشی، به تشریح فعالیت‌های انجام شده و اقدامات در دست اجرا پرداخت.شایان ذکر است خیرین سلامت پس از این جلسه با حضور در محل پروژه بیمارستان 200تختخوابی علامه بهلول، از بخش‌های مختلف این بیمارستان و روند پیشرفت فیزیکی آن بازدید کردند.