امروزسه شنبه, 06 اسفند 1398 16:50

قدردانی امام جمعه گناباد از پرستاران

امام جمعه گناباد در خطبه‌های نمازجمعه این شهر با بیان احادیث و روایاتی به جایگاه و نقش مهم پرستاران اشاره و از همه پرستاران وظیفه‌شناس و کادر بهداشتی درمانی که نعمت سلامت را به ارمغان می‌آوردند، قدردانی کرد.
به گزارش وب‌دا، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب امام جمعه گناباد با در خطبه‌های نمازجمعه این شهر ضمن تبریک میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، از همه پرستاران زحمت‌کش و خدمت‌گذاری که در بیمارستان‌ها و یا در منازل با پرستاری از کودکان، بیماران، سالمندان و به خصوص جانبازان پرستاری می‌کنند، قدردانی کرد.
وی با بیان حدیثی از پیامبر اعظم(ص): «هر کس یک شبانه‌روز از بیماری پرستاری کند، خداوند او را با ابراهیم خلیل محشور می‌کند.»، گفت: در احادیث و روایات دینی و همچنین سخنان بزرگان، مطالب زیادی در باب اهمیت و اجر معنوی پرستاری بیان شده است.
امام جمعه گناباد در ادامه حضرت زینب(س) را در همه فضائل و کمالات ممتاز عنوان و اظهار کرد: عبادت و بندگی، علم و دانش، حجاب و عفاف، فداکاری و ایثار، ولایت‌مداری، شجاعت و روشنگری و پرستاری بی‌نظیر از امام سجاد(ع) و داغدیدگان و زنان و بانوان اسیر از مهمترین ویژگی‌ها و سجایای اخلاقی حضرت زینب(س) است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به اهتمام ویژه حضرت زینب(س) به عبادت، اظهار کرد: والدین باید همان طوری که برای ضعف درسی فرزندان خود نگران هستند، برای ضعف دینی و اخلاقی آن‌ها هم نگران و پیگیر باشند و آن‌ها را با فرهنگ نماز تربیت کنند.