امروزیکشنبه, 29 بهمن 1396 13:50
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
617
1696
2313
2323308
29174
53125
28896691

مراسم گرامیداشت روز آزمایشگاه در سال 96 برگزار شد

همزمان با سی‌ام فروردین‌ماه، سالروز میلاد حکیم سید اسماعیل جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی، مراسم گرامیداشتی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار و از تلاش فعالان این عرصه قدردانی شد.
azmayeshgah96به گزارش وب‌دا، معاون درمان دانشگاه در این جلسه که رئیس دانشگاه، معاون بهداشت، رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان، جمعی از اعضای هیئت علمی و مسؤلان و کارشناسان آزمایشگاه‌های معاونت درمان و معاونت بهداشت حضور داشتند، ضمن تبریک روز آزمایشگاه، از زحمات و تلاش‌های همکاران آزمایشگاه‌ها در طول سال گذشته و بویژه در ایام تعطیلات نوروز تشکر و سپاسگزاری کرد.
دکتر معصوم‌زاده با اشاره به اهمیت و حساسیت کار آزمایشگاه گفت: همه آزمایش‌ها به ویژه آزمایش‌های بخش اورژانس که فرصتی برای تکرار مجدد ندارد، از اهمیت ویژه‌ای برای روند تشخیص و درمان برخوردار هستند.
معاون بهداشت دانشگاه هم در این مراسم، از سیستم سلامت به عنوان یک سیستم یکپارچه یاد کرد و افزود: مجموعه‌ای از بخش‌های مختلف با هدف ارتقای سلامت جامعه، در این حوزه مشغول فعالیت هستند.
دکتر علی عالمی افزود: گرچه ممکن است کار و فعالیت آزمایشگاه به خوبی دیده نشود ولی مجموعه آزمایشگاه اثرگذاری مهمی در فرآیند تشخیص و درمان برعهده دارد که این اهمیت بر هیچ کسی پوشیده نیست.
وی ادامه داد: مردم بیشتر از تشخیص اشتباه یک پزشک، از تشخیص اشتباه آزمایشگاه نگران هستند که این حساسیت و اهمیت کار آزمایشگاه‌ها را می‌رساند.
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به جایگاه بی‌بدیل کار آزمایشگاه در فرآیند تشخیص و درمان، اظهار کرد: اساسا نتایج آزمایش که نتیجه فعالیت آزمایشگاه است به کادر درمانی کمک می‌کند تا با دید بهتری فرآیند تشخیص و درمان را به پیش ببرند.azmayeshgah96-1دکتر عالمی در پایان از دکتر احمدی ریاست دانشگاه به دلیل حمایت و پشتیبانی در جهت خرید و تجهیز آزمایشگاه‌های معاونت بهداشت قدردانی کرد.
در ادامه این جلسه، دکتر مرادی، رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان و مسئولان آزمایشگاه‌های بیمارستان‌های تحت پوشش و معاونت بهداشت، گزارش‌هایی از آزمایشگاه‌های این شهرستان و فعالیت‌های آن‌ها ارائه کردند.
همچنین در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدیه از حسین سلطانی ( حوزه معاونت درمان - آزمایشگاه بیمارستان آموزشی ـ درمانی 22بهمن) وجیهه سقاب زاده ( حوزه معاونت درمان - بیمارستان آیت آیت‌الله مدنی بجستان ) و جواد اکبرزاده ثانی ( حوزه معاونت بهداشتی-مرکز سلامت جامعه شهید فیاض بخش) به عنوان کارشناسان نمونه آزمایشگاه در سال 95 تجلیل شد.