امروزدوشنبه, 21 آبان 1397 21:59

آغاز فرایند ثبت نام از متقاضیان هیئت مدیره هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران / ثبت نام از ۱۴ تا ۲۰ خرداد ماه

دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت و رییس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی از آغاز فرایند ثبت نام از متقاضیان هیئت مدیره هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.


به گزارش وبدا، دکتر محمد آقاجانی در خصوص نحوه ثبت نام متقاضیان هیئت مدیره هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی گفت: با تعيين اعضا شوراي نظارت هر شهرستان، هيات اجرايي انتخابات تشكيل شده است و به منظور جلب مشارکت حداکثری جامعه پزشکی و با استناد به ماده 8 و 9 آیین نامه اجرایی انتخابات نظام پزشکی، روند اطلاع رسانی و ثبت نام متقاضیان به روسای دانشگاه ها ابلاغ شده است.
معاون درمان افزود: بر اساس این ابلاغیه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، آگهی ثبت نام در سراسر کشور در روزنامه های کثیرالانتشار در روز شنبه 13 خردادماه، منتشر و با استفاده از سایر روش ها هم اطلاع رسانی خواهد شد.
دکتر آقاجانی با بیان این که زمان ثبت نام از ۱۴ تا ۲۰ خرداد ماه در تمامی ايام عادی و تعطیل از ساعت ٨ تا ١٦ در سراسر کشور است، افزود: متقاضیان واجد شرایط می توانند با در دست داشتن مدارک به مکان های تعیین شده توسط هیئت اجرایی انتخابات شهرستان های خود مراجعه کنند.
وی افزود: به استناد ماده 23 قانون سازمان نظام پزشکی متقاضیان باید دارای شرایطی شامل تابعیت ایرانی، نداشتن فساد اخلاقی و مالی، داشتن حسن شهرت اجتماعی و شغلی ، حسن شهرت در تعهد عملی به احکام دین مبین اسلام و وفاداری به قانون اساسی، دارا بودن حداقل 3 سال سابقه عضویت در نظام پزشکی و عدم عضویت در هیئت نظارت و اجرایی، باشند.
رییس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی همچنین گفت: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تابع احکام دینی اعتقادی خود هستند.
گفتنی است لیست نهایی کاندیداها پس از بررسی صلاحیت توسط هیئت نظارت در تاریخ 18 تیرماه اعلام می شود و در تاریخ سي تيرماه امسال انتخابات این دوره سازمان نظام پزشکی در 207 حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد.