امروزشنبه, 18 مرداد 1399 01:56

مراقب تب کریمه کنگو باشیم!

متخصص بیماری‌های عفونی با تبریک عید قربان گفت: با رعایت اصول بهداشتی در هنگام ذبح دام و بسته‌بندی و مصرف گوشت، خطر ابتلا به تب کریمه کنگو را کاهش دهیم.


به گزارش وب‌دا، متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، گفت: این بیماری یکی از بیماری‌های تب‌های خونریزی دهنده است که معمولا در دام های اهلی دیده می‌شود و گرچه در دام‌های وحشی هم می‌تواند باشد اما به صورت شایع در گوسفند یا گاو دیده می‌شود.
دکتر فرنوش شریفی، انتقال از طریق گزش کنه آلوده را یکی از مهمترین راه‌های انتقال این بیماری عنوان و اظهار کرد: شایع‌ترین راه انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از طریق ذبح دام مبتلا و خردکردن گوشت تازه دام مبتلا است.
وی تصریح کرد: وجود زخم در دست و عدم استفاده از دستکش مناسب در هنگام ذبح دام یا خردکردن گوشت تازه، موجب انتقال ویروس عامل بیماری از طریق زخم پوستی می‌شود.
دکتر شریفی، خوردن گوشت یا جگر دام را در صورت خوب پخته نشدن از دیگر راه‌های انتقال بیماری بیان کرد و افزود: مصرف جگر به صورت نیم پز که وسط آن هنوز خون تازه داشته باشد و همچنین گوشت خوب پخته نشده که دارای مرکز صورتی رنگ باشد، می‌تواند موجب انتقال ویروس عامل این بیماری شود.
متخصص بیماری‌های عفونی، دوره کمون این بیماری را یک دوره چند روز تا دو هفته‌ای عنوان و اظهار کرد: شروع علایم  بیماری با بی‌حالی ساده، تب، بدن درد، استخوان درد، پا درد، تهوع و استفراغ است ولی با پیشرفت بیماری و در صورتی که فرد بیمار مراجعه نکند، بیماری وارد مرحله خونریزی دهنده و خطرناک خود می‌شود که کبودی‌هایی را در بدن فرد بیمار نشان می‌دهد.
دکتر شریفی تاکید کرد: اگر بیماری پیشرفت کند و فرد بیمار برای درمان مراجعه نکند، بیماری وارد مرحله پیشرفته شده و با کمترین ضربه‌ای، خونریزی ایجاد و یک مقدار کنترل شرایط بیمار سخت می‌شود.
وی افزود: در صورتی که فردی در تماس با دام یا هنگام خردکردن گوشت تازه و گرم دچار بریدگی در دست شد و بعد از مدتی علائم این بیماری را داشت، باید در سریعترین زمان ممکن، به مراکز درمانی مراجعه کند تا با انجام آزمایشات اولیه، در صورت ابتلا به بیماری، از ورود آن به مرحله خطرناک جلوگیری کند.
دکتر شریفی تاکید کرد: این بیماری در مرحله اول به راحتی قابل درمان است اما اگر علایم آزمایشگاهی پیشرفت کند و خونریزی ایجاد شود، کنترل و درمان بیماری در آن مرحله سخت خواهد شد.
وی با اشاره به سنت حسنه قربانی در ایام عید قربان، تاکید کرد: کسانی که در این ایام به ذبح دام یا خردکردن گوشت گرم می‌پردازند، باید ضمن استفاده از دستکش، در صورت ایجاد بریدگی، به مراکز درمانی مراجعه کنند.
وی درباره مصرف گوشت نیز توصیه کرد: برای مصرف گوشت، باید آن را به طور کامل پخت کرد، هرچند ایده‌آل‌ترین شرایط این است که گوشت بعد از 24 ساعت نگهداری در یخچال، خرد و استفاده شود زیرا در طی این زمان، ویروس‌ عامل بیماری تب کریمه کنگو در دمای یخچال از بین می‌رود یا تعداد آن کم می‌شود و در نتیجه احتمال ایجاد بیماری کاهش می‌یابد.