امروزسه شنبه, 19 اسفند 1399 07:04

بیمارستان دوم گناباد با صرف 350 میلیارد ریال هزینه افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر، بیمارستان بیدخت به عنوان بیمارستان دوم گناباد با صرف 350 میلیارد ریال هزینه افتتاح شد.

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم گفت: در دوره مدیریتم در دانشگاه، امروز دومین باری است که خیلی هیجان زده شدم؛ بار اول در سال 97 که اورژانس هوایی در گناباد راه اندازی شد و امروز با افتتاح بیمارستان دوم گناباد به دلیل اینکه احساس می‌کنم خدمت بسیار بزرگی در حوزه سلامت شهرستان و حتی شهرستان‌های اطراف اتفاق افتاده است.
دکتر جواد باذلی افزود: سال ۹۶ با افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستانها، رویداد بزرگی در حوزه سلامت شهرستان به وجود آمد، اما این رویداد فرخنده، باعث تعطیلی دو بیمارستان قدیمی گناباد بر اساس دستورالعمل های وزارتی شد، که متاسفانه مشکلاتی را به همراه داشت.
وی ادامه داد: نمونه بارز این مشکلات در جریان بحران کرونا بود که تک بیمارستانه بودن گناباد ضربات بسیار سنگین و سختی را به ما وارد کرد، که یکی از آنها عدم مراجعه و یا مراجعه با تاخیر بیماران به بیمارستان به خاطر بستری بودن بیماران کرونایی در تنها بیمارستان گناباد بود که این موضوع  باعث سخت شدن روند درمان و در مواردی از دست دادن جان بیماران شد.
دکتر باذلی با بیان اینکه از همان ابتدای بحران کرونا، برنامه راه اندازی بیمارستان دوم گناباد را به عنوان ظرفیت جداگانه‌ای برای موارد مشابه پیگیری کردیم، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های متعدد و حمایت‌های بسیار خوب دکترجان بابایی معاون محترم درمان وزارت و دکتر طالبیان جانشین اجرایی ایشان و  هماهنگی های خوبی که در سطح دانشگاه و شهرستان انجام شد، موفق به کسب مجوز راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد با ظرفیت ۶۰ تخت شدیم.
دکتر باذلی تصریح کرد: پس از دریافت مجوز با کارهای کارشناسی انجام شده، بیمارستان بیدخت به عنوان بیمارستان دوم گناباد انتخاب شد چراکه هم زمان و هزینه کمتری را برای راه‌اندازی نیاز داشت.
وی با اشاره به حمایت‌های خوب وزارت و شهرستان، گفت: به زودی دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان، نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه برای بازسازی و راه‌اندازی این بیمارستان، 350 میلیارد ریال هزینه شده است، خاطرنشان کرد: بیمارستان بیدخت تا زمان صدور پروانه بهره‌برداری به عنوان بخش کرونای بیمارستان علامه بهلول گنابادی و پس از آن به عنوان یک بیمارستان عمومی با 4 تخصص اصلی داخلی، جراحی، اطفال، زنان و متخصص بیهوشی، فعالیت‌ خواهد کرد.
دکتر باذلی با قدردانی از فرماندار، امام جمعه، نماینده و مجموعه اداری شهرستان گناباد و همه دست‌اندرکارانی که در بازپیرایی و راه‌اندازی مجدد این بیمارستان کمک کردند، اظهار امیدواری کرد که این خدمت، ماندگار و منشاء خیر و برکت برای مردم منطقه باشد.
یادآور می‌شود، در آیین افتتاح این بیمارستان، امام جمعه، نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.