امروزپنج شنبه, 03 اسفند 1396 21:52
آمار سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
2217
1524
11388
2323308
38249
53125
28905766

دانشجویان نسبت به سرنوشت جامعه خود اهتمام داشته باشند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: دانشجو علاوه بر تحصیل علم، خودسازی و پژوهش نسبت به سرنوشت جامعه خود اهتمام داشته باشد.
به گزارش وب‌دا، حجت الاسلام حسن صادقی‌نسب در دیدار با دانشجویان علوم پزشکی گناباد به مناسبت روز دانشجو گفت: انتظار رهبری از قشر فرهیخته دانشجو آن است که علاوه بر جدیت در تحصیل علم، خودسازی، پژوهش و تولید علم نسبت به سرنوشت جامعه و نظام اسلامی بی‌تفاوت نباشند.
وی افزود: دانشجویان در رابطه با تحقق اهداف نظام اسلامی، سند چشم انداز اسلامی شدن دانشگاه و سایر مطالبات حضرت امام (ره) و رهبری اهتمام و پیگیری داشته باشند و از مبارزه با جنگ نرم دشمنان غافل نشده و در مورد اجرایی شدن اصول کلی اقتصاد مقاومتی حساس باشند.
حجت الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به اینکه بعد از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد و سرنگونی دولت ملی مصدق و به قدرت بازگرداندن شاه توسط آمریکا، جنبش دانشجویی در ایران شکل گرفت، خاطرنشان کرد:  در روز ۱۶ آذر سال  1332دانشجویان به عنوان اعتراض از رفتن به کلاس ها خودداری کرده و علیه دخالت های آمریکا در ایران، آن هم در آستانه سفر نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا تظاهرات کردند که با یورش نظامیان به خاک و خون کشیده شدند.
وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی ماهیت ضداستکباری داشته و ۱۶ آذر در واقع نماد استکبارستیزی دارد، گفت: برخی افراد ناآگاه و کم اطلاع امروزه از این روز به عنوان به چالش کشیدن نظام اسلامی و بزک کردن چهره آمریکا و غربی ها بهره‌برداری می‌کنند که این خیانت به جریان استکبارستیزی شهدای دانشجو است.
وی تاکید کرد: دانشجویان بکوشند از تمام توان خود برای شکوفا کردن استعدادهای علمی، معنوی و  پژوهشی خود بهره‌برداری کنند و با کسب تخصص‌ها و مهارت‌های لازم، خویش را برای خدمت به اسلام و مردم آماده کنند.
حجت الاسلام صادقی‌نسب اظهار کرد: دانشجویان باید ضمن حضور در صحنه، راه امام (ره) و شهدای دانشجو را با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری ادامه دهند.