امروزجمعه, 04 بهمن 1398 08:26

حرکت جهادی نورآوران سلامت یک حرکت فرهنگی است

فرماندار گناباد گفت: حضور خیریه نورآوران سلامت در مناطق روستایی و محروم یک حرکت جهادی مقدس است که بخش مهمتر از خدمت، کار فرهنگی است.
به گزارش وب‌دا، محمد صفایی در جمع جمعی از اهالی روستای بیمرغ و پزشکان متخصص در محل مسجد این روستا،  ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری، تعاون و نوع دوستی را از مهمترین ثمرات حضور پزشکان متخصص در مناطق روستایی و خدمت به محرومان عنوان کرد و افزود: یکی از بسترهای مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و تعاون اقدامات عملی از قبیل حضور خیریه نورآوران سلامت در مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی به روستائیان نیازمند است چراکه حضور یک گروه از متخصصان برای درمان اقشار محروم جامعه موجب تقویت و افزایش همبستگی و تعاملات اجتماعی و ایجاد پیوندهای عمیق‌تر اجتماعی می‌شود. وی به تاثیرات مثبت و سازنده اردوهای جهادی و خدمت به محرومان جامعه اشاره کرد و افزود: در شهرستان گناباد به همت امام جمعه و روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از سال 1385 اردوهای جهادی دانشجویی آغاز شده و همه ساله دو نوبت با حضور در مناطق محروم و روستایی خدمات مختلف عمرانی، فرهنگی و آموزشی به نیازمندان ارائه می‌دهند.
وی اظهار امیدواری کرد حضور خیریه نورآوران سلامت در منطقه تجربه خوبی باشد تا دانشگاه علوم پزشکی گناباد با این تجربه جدید بتواند از این پس اردوهای جهادی در حوزه سلامت را پشتیبانی و هدایت کند.