آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی دانشجویان پزشکی برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۵:۰۰ بعد از ظهر

همزمان با سراسر کشور، آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی دانشجویان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.به گزارش وب‌دا، همزمان با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، پنجاه و ششمین دوره آزمون علوم پایه پزشکی و پنجاه و نهمین دوره آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی با حضور نماینده کلان منطقه 9 در محل دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد.
دکتر جلیل مشاری رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه گفت: دانشجویان شرکت کننده در آزمون جامع علوم پایه پزشکی با قبولی در این آزمون به مرحله  فیزیوپاتولوژی راه پیدا خواهند کرد.
وی تعداد دانشجویان شرکت کننده در این آزمون را 37 نفر عنوان و اظهار کرد: آزمون پیش کارورزی نیز در پایان دوره کارآموزی برگزار شده است و قبولی در آن شرط ورود به مرحله کارورزی می‌باشد که تعداد دانشجویان شرکت کننده در این مرحله نیز  13 نفر بودند.
  رئیس دانشکده پزشکی تصریح کرد: آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی رشته پزشکی همه ساله در دو نوبت به صورت همزمان و سراسری در شهریورماه و اسفندماه برگزار می‌گردد و دانشجویان رشته پزشکی برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی در آزمون جامع علوم پایه( علوم پایه به فیزیوپاتولوژی) و پیش کارورزی( کارآموزی بالینی به کارورزی بالینی) شرکت می‌کنند.
دکتر مشاری خاطرنشان کرد: نمرات کسب شده توسط دانشجویان در این آزمون‌ها که به صورت سراسری برگزار می‌شود، نقش مهمی در تعیین جایگاه دانشکده‌های پزشکی کشور دارد.
یادآور می‌شود، دکتر رضا احمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با حضور در محل برگزاری این آزمون‌ها، ضمن عرض خداقوت به دست‌اندرکاران، از نزدیک در جریان روند برگزاری این آزمون‌ها قرار گرفت.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس