برگزاری دومین آزمون جامع علوم پایه پزشکی و جامع پیش کارورزی

انتشار محتوا: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۲:۳۶ قبل از ظهر

دومین آزمون جامع علوم پایه پزشکی و جامع پیش کارورزی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.همزمان با سراسر کشور و برای دومین سال متوالی، آزمون جامع علوم پایه پزشکی و جامع پیش کارورزی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.
به گزارش وب‌دا، دکتر جلیل مشاری رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه این آزمون‌ها برای نخستین بار، اسفند 94  به صورت مستقل و با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد (کلان منطقه 9) در گناباد برگزار شد، اظهار کرد: آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی رشته پزشکی همه ساله در دو نوبت به صورت همزمان و سراسری در شهریورماه و اسفندماه برگزار می‌گردد و دانشجویان رشته پزشکی برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی در آزمون جامع علوم پایه( علوم پایه به فیزیوپاتولوژی) و پیش کارورزی( کارآموزی بالینی به کارورزی بالینی) شرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه آزمون جامع علوم پایه حدفاصل اولین دوره پزشکی یعنی آموزش علوم پایه و مرحله فیزیوپاتولوژی است، ابراز کرد: دانشجویان پزشکی برای ورود به بخش‌های بالینی و ارائه مطالب آموخته شده بر بالین بیمار، امتحان جامع پیش کارورزی را پشت سر می‌گذارند.
دکتر مشاری خاطرنشان کرد: نمرات کسب شده توسط دانشجویان در این آزمون‌ها که به صورت سراسری برگزار می‌شود، نقش مهمی در تعیین جایگاه دانشکده‌های پزشکی کشور دارد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس