شرکت مسول کارگروه بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی دانشگاه در ششمین جلسه کارگروه بین المللی سازی قطب 9

انتشار محتوا: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶:۰۳ قبل از ظهر
مسول کارگروه بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و آمایش سرزمین در ششمین جلسه کارگروه بین المللی سازی قطب 9 که در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تشکیل شد، شرکت کرد.

به گزارش وب‌دا، آقای امیری افزود: در این جلسه که با حضور نمایندگان بسته بین المللی سازی دانشگاه‌های منطقه از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، گناباد، بیرجند و سبزوار و مسولین دبیرخانه منطقه 9 تشکیل گردید پیرامون بین المللی سازی دانشگاههای کلان منطقه 9 به منظور جذب دانشجوی خارجی، تبادل استاد، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک از کشورهای افغانستان، چین، نیوزیلند و استرالیا بحث و تبادل نظر شد.
وی تصریح کرد: در این جلسه با دانشگاه خاتم النبیین دانشگاه هرات افغانستان ارتباط آنلاین از طریق اسکایپ برقرار شد و نمایندگان دانشگاهها منطقه با رئیس و معاون آن دانشگاه مذاکره کردند.
آقای امیری نماینده دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این جلسه برای برگزاری آموزش از راه دور و بصورت آنلاین در آینده برای دانشجویان هوشبری و اتاق عمل کشور افغانستان از طرف دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام آمادگی کرد.
وی اظهار کرد: دانشجویان پزشکی افغانستانی می‌توانند دوره استاجری و انترنی خود را در دانشگاه علوم پزشکی گناباد بگذرانند.
وی ضمن اعلام آمادگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در زمینه های پژوهشی در دوره های کارشناسی ارشد رشته های بهداشت و پرستاری گفت: با توجه به نزدیکی شهرستان گناباد و امکانات آموزشی و پژوهشی مناسب آن، دانشجویان افغانی با هزینه کمتری نسبت به دانشگاه‌های دیگر ایران می‌توانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند که معاون دانشگاه خاتم‌النبیین از این پیشنهادات استقبال و ابراز خرسندی کرد.
دکتر امیری تصریح کرد: در این جلسه پیشنهاد گردید که دانشگاه‌های علوم پزشکی بیرجند، گناباد و سبزوار با محوریت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که از قبل با دانشگاه‌های افغانستان ارتباط برقرار نموده است در زمینه جذب دانشجوی افغانی، برنامه‌ریزی آموزشی، تحلیل محتوا برای دوره‌های مستری حسب درخواست قبلی سفیر افغانستان تعامل و مکاتبات مربوطه را داشته باشند.
این جلسه با پیگیری مصوبات جلسه قبلی و دستور کار جلسه آینده که خرداد ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، به کار خود پایان داد.
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس