تمديد مجدد انتخاب و ويرايش مرحله تكميل ظرفيت‌ رشته‌هاي دستيار ی تا جمعه

انتشار محتوا: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

رئيس مركز سنجش علوم پزشكي گفت: با توجه به درخواست مكرر داوطلبان چهل و دومين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي، زمان انتخاب و ويرايش رشته محل‌هاي اعلام شده در مرحله تكميل ظرفيت دانشگاه‌ها تا ساعت 24 روز جمعه 29 آبان ماه تمديد شد.


 


محمدحسين پوركاظمي در گفت و گو با وب‌دا، با اشاره به اتمام مهلت انتخاب و ویرایش مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دستیار تخصصی تا ساعت 24 امشب ،گفت:این مهلت به مدت 2 روز تمدید شد.

وی با بیان اینکه بالغ بر 305 ظرفيت خالي در اغلب رشته‌ها از سوي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي اعلام شده است، افزود: آن دسته از داوطلبان پذيرفته نشده در چهل و دومين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي كه نمره بيشتر از 150 را كسب كرده‌اند و در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل شده‌اند ،مي‌توانند در زمان اعلام شده در مرحله تكميل ظرفيت دانشگاه‌ها شركت كنند و انتخاب رشته محل مجدد داشته باشند.

پوركاظمي با تاكيد بر اين كه تكميل ظرفيت شامل داوطلبان با سهميه مناطق محروم و ساير داوطلبان مي‌باشد، گفت: فقط پذيرفته‌شدگاني كه با استفاده از سهميه مناطق محروم پذيرفته شوند ملزم به سپردن تعهد محضري به نفع دانشگاه محل آموزشي به ميزان سه برابر مدت آموزشي مي‌باشند.

وي افزود: قوانين پذيرش ساير داوطلبين نيز مطابق قوانين اعلام شده در دفترچه راهنماي چهل و دومين دوره پذيرش دستيار تخصصي مي‌باشد.

رئيس مركز سنجش علوم پزشكي تاكيد كرد: انتقال و تغيير رشته دستياران پذيرفته شده در مرحله تكميل ظرفيت ممنوع مي‌باشد.

پوركاظمي با اشاره به اينكه ظرفيت‌ها در اين مرحله اكثراً براي سهميه‌هاي بومي مناطق محروم مي‌باشد، گفت: همه داوطلبا ن آزاد نيز مي‌توانند ظرفيت‌هاي سهميه بومي را انتخاب كنند ولي اولويت پذيرش با سهميه بومي مناطق محروم است كه در صورت خالي ماندن ظرفيت مناطق محروم به ساير داوطلبان تعلق مي‌گيرد.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس