اجرای طرح ازدواج سالم توسط دانشگاه های علوم پزشکی

انتشار محتوا: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰:۵۸ قبل از ظهر

رییس اداره سلامت جوانان از برنامه‌های تدوین شده در راستای ترویج ازدواج سالم خبر داد و گفت:  برای اجرای طرح ازدواج سالم تاکنون هماهنگی های لازم با 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور انجام شده است.


 


 
به گزارش وب دا؛ دکتر گلایل اردلان، با اشاره به برنامه معاونت بهداشت درباره ترویج ازدواج سالم میان جوانان، گفت: در راستای اجرای این برنامه، از یک و نیم سال گذشته تا کنون هماهنگی و برنامه ریزیهای لازم با  20 دانشگاه علوم پزشکی کشور صورت گرفته است. در این‌باره همچنین هماهنگی‌های لازم را با روسای مراکز بهداشتی، درمانی دانشگاه‌ها، مسئولان سلامت جوانان استان، استاندار، فرماندار، دادگستری، اساتید حوزه علمیه استان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به عمل آورده‌ایم.

آموزش هزار دانشجو درباره مهارت های ازدواج سالم

 رییس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همچنین از آموزش یکهزار جوان دانشجو و غیردانشجو درخصوص مهارت‌های ازدواج سالم توسط برخی دانشگاه‌ها در سال گذشته خبر داد و افزود: امسال در خصوص معیارهای همسر گزینی در جوانان، فواید ازدواج سالم برای جامعه‌، مردان و زنان و همچنین مهارت‌های انتخاب همسر مناسب حدود 300 مربی تربیت کرده‌ایم که بعد از اتمام تربیت مربی در 57 دانشگاه علوم پزشکی کشور، سراغ گروه‌های هدف یعنی جوانان، می‌رویم.

وی جزییات طرح سنجش سلامت دانشجویان علوم پزشکی را چنین تشریح کرد:  طرح سنجش سلامت دانشجویان هرسال پس از ثبت نام دانشجویان، با همکاری معاونت های دانشجویی و بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره ابعاد مختلف سلامت دانشجویان اجرا می‌شود. ابعاد این طرح شامل شیوه زندگی آنها مشتمل بر چگونگی تغذیه، میزان فعالیت فیزیکی، وضعیت دخانیات، وضعیت خواب و بیداری، میزان استفاده از وسایل ارتباط جمعی و مواردی از این قبیل بوده و در پایان آنالیز این اطلاعات در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد.

 وی افزود: سنجش سلامت روان دانشجویان نیز توسط معاونت دانشجویی و مراکز مشاوره‌ مربوطه انجام می‌شود.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس