اولین جلسه ستاد برگزاری هفته سلامت سال 94 برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۴:۰۰ قبل از ظهر

اولین جلسه دانشگاهی ستاد برگزاری هفته سلامت 1394 با هدف برنامه ریزی درون بخشی، در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه در این جلسه ضمن تبریک سال جدید و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، بر تقویت همدلی و همزبانی تاکید کرد و گفت: هفته سلامت، فرصتی است که با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب، ضمن تلاش در جهت ارتقای سلامت، زمینه یک عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت فراهم شود.  
دکتر علی عالمی بر لزوم اجرای برنامه‌هایی در راستای فرهنگ سازی سلامت و جلب مشارکت جامعه تاکید کرد و افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردها و موفقیت‌های نظام سلامت و تکریم فعالیت‌های دست اندرکاران این حوزه است.
وی در ادامه به تبیین اهمیت و جایگاه سلامت و نقش انسان سالم در توسعه پایدار پرداخت و بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهت اجرای برنامه‌های مفید در راستای فرهنگ سازی سلامت تاکید کرد.
وی با بیان اینکه همه ساله هفتم آوريل سالروز تاسيس سازمان جهاني بهداشت، به عنوان روز جهاني بهداشت نامگذاري شده تا فرصتی براي نگاه بيشتر و بهتر به امر مهم سلامت باشد، افزود: در كشور ما نیز هفته اول اردیبهشت به نام «هفته سلامت» نامگذاری شد تا با اجرای برنامه‌های متنوع، ضمن گرامیداشت این هفته، با اطلاع‌رساني گسترده براساس شعار سال سازمان جهاني بهداشت، سطح آگاهي جامعه درباره مفاهيم سلامت افزايش يابد.
دکتر عالمی افزود: همه ساله در هفته سلامت دست اندرکاران نظام سلامت با مشارکت و همکاری سازمان‌های مرتبط با سلامت، برنامه‌های مختلفی با هدف ارتقای فرهنگ سلامت مردم و معرفی دستاوردها و خدمات این حوزه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی شعار امسال هفته سلامت را " ایمنی غذا؛ از مزرعه تا سفره" عنوان کرد و افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی است تا ضمن تبیین اهمیت و جایگاه مهم و موثر سلامت در تحقق توسعه پایدار، در راستای ارتقای سلامت، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب با تاکید بر اصلاح روش‌های زندگی صورت گیرد.
وی افزود: در این هفته ضمن تبیین عوامل موثر بر سلامت جامعه و توجه دادن مردم و دست اندرکاران نظام سلامت به شعار سال، از دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان و فعالان این حوزه تجلیل می شود.
کرامتی، مدیر روابط عمومی و دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه هم در این جلسه ضمن تشریح برنامه های پیشنهادی این هفته، بر بهره گیری از ظرفیت تمام حوزه های دانشگاه و  جلب مشارکت و همکاری های بین بخشی برای هرچه بهتر برگزار کردن برنامه ها تاکید و اظهار امیدواری کرد با همکاری و هماهنگی همه دستگاهها و نهادهای مرتبط با سلامت، برنامه های گرامیداشت هفته سلامت امسال بتواند در ارتقای سطح فرهنگ سلامت جامعه موثر باشد.
در ادامه این جلسه، اعضای ستاد ضمن تاکید بر برگزاری برنامه های مستمر و عمومی در طول سال برای فرهنگ سازی ، پیشنهادات و نظرات خود را در جهت هرچه بهتر برگزار نمودن برنامه های گرامیداشت هفته سلامت عنوان کردند.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس