همایش دوچرخه سواری کارکنان ادارات برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶:۴۳ بعد از ظهر

در گرامیداشت 7 مهرماه، روزجهانی قلب، یک برنامه ورزشی دوچرخه سواری با حضور کارکنان ادارات برگزار شد.

 


به گزارش وب‌دا، در این برنامه ورزشی که به همت معاونت بهداشتی و با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان، رئیس هیأت دوچرخه سواری و جمعی از کارکنان ادارات برگزار شد، دوچرخه سواران مسیر میدان غدیر تا بوستان دانشگاه را رکاب زدند.
معاون بهداشت دانشگاه در پایان این مراسم با اشاره به روز جهانی قلب، به نقش مهم و تاثیرگذار ورزش در پیشگیری از بیماریها اشاره کرد و با تاکید بر اهمیت نقش خودمراقبتی در سلامت، افزود: ورزش همگانی و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه، نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و تامین سلامتی شهروندان دارد.
دکتر علی عالمی با اشاره به اینکه تامین سلامت جامعه به تنهایی برعهده وزارت بهداشت نیست، بر ضرورت همکاری و تعامل همه دستگاههای اجرایی در جهت ترویج فرهنگ ورزش همگانی و پیشگیری از بیماریها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه فعالیت جسمی ضمن کنترل وزن، می‌تواند احتمال پیشرفت سایر بیماریها نظیر فشارخون، كلسترول بالا و دیابت را كاهش دهد، اظهار داشت: ورزش منظم با افزایش جریان خون قلب، تقویت انقباضات عضلانی و افزایش میزان برون ده قلب با صرف نیروی كمتر می تواند به پیشگیری از بیماری قلب كمك كند.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد هم در پایان این برنامه ورزشی، ضمن قدردانی از معاونت بهداشتی دانشگاه در جهت ترویج فرهنگ ورزرش همگانی و سلامت جامعه، بر لزوم هماهنگی بیشتر و تقویت برنامه‌ها و فعالیتهای ورزشی همگانی تاکید کرد. شاهدوست افزود: متاسفانه در حال حاضر افراد کمترین توجه را به ورزش و سلامتی خود دارند که باید با برنامه‌ریزی و ورزش مستمر و مرتب، قبل از ابتلا به بیماریهای مختلف غیرواگیر، از بروز آنها جلوگیری یا اثرات آن را کاهش دهند.
باذلی رئیس هیأت دوچرخه سواری شهرستان گناباد هم ضمن ابراز تاسف از روند روبه رشد استفاده از خودروهای شخصی، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری را موجب ایجاد نشاط و شادابی، تامین و ارتقای سلامتی و کاهش استرس دانست و ضمن تشکر از خدمات دانشگاه‌ علوم پزشکی در راستای ترویج ورزش و تامین سلامتی جامعه، بر لزوم تقویت این برنامه‌های ورزشی در جهت ترویج و نهادینه شدن فرهنگ دوچرخه سواری تاکید کرد.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس