ورزش را جزء زندگی خود قرار دهید

انتشار محتوا: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۳:۰۰ قبل از ظهر

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: برای داشتن زندگی سالم، ورزش را جزء زندگی خود قرار دهید.به گزارش وب‌دا، شاهدوست در همایش روز جهانی قلب که به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سالن شهید دکتر چمران برگزار شد، گفت: داشتن یک برنامه ورزشی مشخص و انجام فعالیت بدنی می‌تواند از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری نماید.
وی با بیان اینکه تحرک و ورزش بدون داشتن هزینه‌ای برای شما، می‌تواند از بسیاری از هزینه‌های درمانی که بر اثر ابتلا به بیماریها برای انسان بوجود می‌آید جلوگیری نماید، اظهار داشت: ورزش کردن نقش مهمی در تعدیل فشارخون و پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی دارد.
وی، تند، قابل تحمل و منظم بودن را سه فاکتور اصلی برای یک ورزش مناسب عنوان کرد و افزود: ورزشهایی همچون پیاده‌روی سریع، دوچرخه سواری، دویدن و طناب زدن برای قلب بسیار مفید است.
شاهدوست، انجام حرکات کششی برای گرم کردن بدن قبل از انجام هرگونه فعالیت ورزشی و سردکردن بدن قبل از پایان آن را بسیار ضروری و مهم برشمرد و تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماریهای قلبی عروقی و سالمندان باید قبل از انجام هرگونه ورزشی با پزشک مشورت نمایند.
وی با بیان اینکه ورزش یک فعالیت بدنی سازمان دهی شده است که بر اثر انقباض و انبساط عضلات انرژی مصرف می‌کند، افزود: انجام تمرینات هوازی همچون پیاده روی و دوچرخه سواری طولانی مدت نقش مهم و موثری در افزایش میزان سلامت بدن دارد.
در همایش روز جهانی قلب که با شرکت جمعی از مسئولان، کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی و داوطلبان سلامت برگزار شد، دکتر عالمی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دکتر نعمت اللهی متخصص قلب و عروق در خصوص اهمیت و راههای پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی، مهندس تفقدی کارشناس شیلات خراسان رضوی درباره اهمیت استفاده از آبزیان در تامین سلامت قلب و مهندس زارع حسینی مسئول تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گناباد در خصوص اثرات سوء استفاده از سموم و آفت کشها در کشاورزی و تاثیرات نامطلوب آن در محیط زیست و سلامت افراد مطالبی بیان کردند.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس