کشف و معدوم سازی سه تن مواد غذایی، دارویی و بهداشتی

انتشار محتوا: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۴۸:۰۰ قبل از ظهر

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان گناباد گفت: حدود سه تن مواد غذایی، دارویی و بهداشتی تاریخ گذشته و ناسالم توسط بازرسین بهداشت محیط شهرستان طی یک ماه گذشته کشف و معدوم شده است .به گزارش وب‌دا، دکترعلی عالمی گفت: این مقدار مواد دارویی، غذایی و بهداشتی در بازرسی از 3041واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی کشف و ضبط گردیده است .
وی افزود: همچنین در بازرسی از یک نمایندگی فروش محصولات لبنی، 138 کیلوگرم پنیر مربوط به یکی از کارخانه های تولید فرآورده های لبنی مشهد به علت کپک بیش از حد مجاز کشف و معدوم شد.
معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان گناباد با اشاره به اجرای طرح تشدید بازرسی‌‌های کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، گفت:با توجه به شروع فصل گرم سال و همزمانی ماه مبارك رمضان با آن هماهنگي هاي لازم براي افزايش تعداد بازرسي ها ، نظارت دقيق تر بر مراكز تهيه و عرضه مواد غذايي و ارائه نكات بهداشتي براي توزيع نذورات توسط كارشناسان بهداشت محيط صورت گرفته است.
دکتر عالمی با تاکید بر اینکه اکیپ های بازرسی در ساعات غیراداری و روزهای تعطیل نیز به بازرسی بهداشتی از اماکن یاد شده خواهند پرداخت، ادامه داد: اولویت این طرح با مراکزی همچون محل‌های عرضه آش، حلیم، زولبیا بامیه، شیرینی‌های سنتی و اماکن تهیه و طبخ نذورات است که اختصاصا در این ماه فعالیت بیشتری دارند.
وی تصریح کرد: اگر چه بازرسي و برخورد با متخلفين در همه ايام به ويژه در ايام تعطيل در حال انجام است اما همكاري مردم با كارشناسان و دقت آنان براي خريد محصولات داراي مشخصات بهداشتی شامل تاريخ توليد و انقضاء، پروانه ساخت یا شناسه نظارت، مواد تشکیل دهنده و آدرس و مراجعه به مراكزي كه استاندارد و نكات بهداشتي لازم را رعايت مي نمايند ضمن پیشگیری از تهدید سلامتی شان، موجب ارتقاء‌ سطح سلامت جامعه میشود.
ضمنا سامانه ارتباطات مردمی رسیدگی به تخلفات بهداشتی از طریق شماره تلفن 1490 و شماره پیامگیر واحد بهداشت محیط و حرفه ای 7220986 و شماره تلفن ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد 4-7223513 در طول شبانه روز آماده دریافت شکایات مردمی می باشد .

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس