ايدز، جوانان و نوجوانان ؛ شعار امسال روز جهاني ايدز

انتشار محتوا: ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت گفت: «ايدز، جوانان و نوجوانان» شعار امسال روز جهاني ايدز انتخاب شده است.به گزارش خبرنگار وب‌دا؛ دكتر محمدمهدي گويا در نشست خبري روز جهاني ايدز افزود: هدف اصلي برنامه اطلاع‌رساني ايدز، آگاهي بخشي به اين قشر است تا آنان را از پيامدهاي ناشي از ابتلا، به اين عفونت مطلع كرد.
دكتر گويا در ادامه افزود: براساس آخرين اطلاعات منتشر شده از 35 ميليون و 300 هزار نفر مبتلا به HIV‌ در دنيا، دو ميليون نفر نوجوانان و جوانان 10 تا 19 ساله هستند. اين قشر به دليل احساسي بودن، قرار گرفتن در سن بلوغ، توجه كمتر به خود، ناآگاهي نسبت به رفتارهاي پرخطر بيشتر در معرض عفونت و ابتلا به بيماري ايدز قرار دارند.
دكتر گويا ادامه داد: آموزش و اطلاع‌رساني در قشر نوجوان و جوان اهميت زيادي دارد، اين گروه آموزش‌پذير هستند و از آموزش استقبال مي‌كنند و آماده‌اند پيام‌آوران جلوگيري از بيماري ايدز در جامعه باشند.
رئيس مركز مديريت بيماري‌ها با اشاره به ضرورت و اهميت تشخيص به موقع بيماري ايدز گفت: اين بيماري هرچه زودتر تشخيص داده شود و سريعتر فرد مبتلا به ايدز تحت درمان قرار گيرد، به همان نسبت از عمر طولاني‌تري برخوردار خواهد بود و همچنين از احتمال ابتلا افراد نزديك به او نيز كاسته خواهد شد.
دكتر گويا اضافه كرد: يكي از برنامه‌هاي جدي در كشور توسعه و بسط امكانات درماني از نظر كمي و كيفي است. از ديگر برنامه‌ها، درگير كردن ساير دستگاه‌هاي ذيربط از جمله آموزش و پرورش، بهزيستي، وزارت كشور و سازمان زندانهاست و اميدواريم با همكاري ساير دستگاه‌ها در پيشگيري و كنترل ايدز موفق‌تر باشيم.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس