کارگاه آموزشی فرهنگ سازی اهدای خون با مشارکت داوطلبان سلامت برگزار شد

انتشار محتوا: ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

کارگاه آموزشی فرهنگ سازی اهدای خون با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون در افراد جامعه و جلب مشارکت ادارات در محل سالن زکریای معاونت امور بهداشتی برگزار شد.به گزارش وب‌دا، در این کارگاه آموزشی که به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و با همکاری پایگاه انتقال خون شهرستان گناباد برگزار شد، مربیان داوطلبان سلامت مراکز بهداشتی درمانی شهرستان‌های گناباد و بجستان، داوطلبان متخصص ادارات و تعدادی از کارشناسان معاونت بهداشتی حضور داشتند.
دکتر عالمی معاون امور بهداشتی در ابتدای این کارگاه آموزشی با توجه به اهمیت مشارکت در ارتقاء سلامت، بر نقش مهم و تاثیرگذار داوطلبان سلامت در پیشبرد اهداف نظام سلامت تاکید کرد. در ادامه این جلسه، دکتر تجلی رئیس پایگاه انتقال خون گناباد و کارشناسان این پایگاه در خصوص اهمیت اهدای خون و شرایط اهداء کنندگان و مصرف کنندگان خون، مطالبی را ارائه کردند.
خانم علیشاهی کارشناس مشارکت مردمی معاونت بهداشتی هم در این جلسه گفت:  با توجه به اینکه رشد و تعالی هر نظام اجتماعی در پرتو همبستگی و مشارکت عمومی افراد آن جامعه میسر می گردد، لذا داوطلبان سلامت نقش مهمی در ترویج فرهنگ اهدای خون جهت رسیدن به اهداف متعالی نظام سلامت دارند.
شایان ذکر است در پایان این جلسه، بسته های آموزشی و اطلاع رسانی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس