مرکز بهداشتی درمانی روستای روشناوند گناباد افتتاح شد

انتشار محتوا: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۷:۰۰ قبل از ظهر

roshnavand01همزمان با ششمین روز هفته دولت، مرکز بهداشتی درمانی شهداء روشناوند افتتاح شد. به گزارش وب‌دا، در مراسم افتتاح این طرح که امام جمعه، فرماندار، جمعی از اعضاء هیأت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی گناباد، روحانیان، مسئولین و قشرهای مختلف مردم روستا حضور داشتند، حجت الاسلام صادقی نسب ضمن تبریک هفته دولت گفت: خدمت رسانی به مردم، بویژه محرومان که همواره پشتیبان انقلاب بوده اند، خدمت به اسلام است.


امام جمعه گناباد در ادامه با اشاره به شرایط تحریم کشور گفت: الحمدا... با وجود تحريم ها و كار شكني هاي استكبار، خدمات شاياني در کشور صورت می پذیرد که افتتاح این مرکز، یکی از همین اقدامات به شمار می رود.
امام جمعه گناباد  در ادامه با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی گناباد و خیرینی که در احداث این مرکز بهداشتی درمانی سهیم بوده اند افزود: به فرموده پيامبر اسلام دو نعمت است كه قدر آنها براي مردم ناشناخته است يكي از اين دو نعمت سلامتي و ديگري امنيت است که امیدواریم با افتتاح این مرکز سطح سلامت مردم منطقه بیش از پیش ارتقاء یابد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي گناباد نیز در اين مراسم گفت: عملیات اجرایی احداث اين مركز، از اردیبهشت ماه سال 1388 با کمک های خیرین منطقه آغاز گردید و بنا بر توافقات انجام شده، قرار بود تمام هزینه های احداث مرکز توسط خیرین تامین گردد.
دکتر محمد صادق علیمردانی در ادامه با اشاره به اینکه کمک های خیرین در مرحله اسکلت متوقف شد، افزود: پس از دوسال وقفه، با پیگیری های متعدد سرپرست محترم دانشگاه و معاونت توسعه مدیریت و منابع، اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل مرکز تامین، و عملیات اجرایی مجددا آغاز گردید.
وی افزود: این مرکز در دو طبقه با 452 مترمربع زیربنا احداث گردید که طبقه همکف جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی و طبقه دوم جهت استقرار پزشک و ماما طراحی شده است.
دکتر علیمردانی در پایان با اشاره به کمبود پزشک در شهرستان های گناباد و بجستان گفت: در حال حاضر امکان استقرار دائم پزشک در این مرکز وجود ندارد، اما تلاش خواهیم کرد تا این مشکل مرتفع گردد.
شایان ذکر است که برای احداث این مرکز، حدود 5 میلیارد ریال هزینه شده است که  یک میلیارد و دویست میلیون ریال آن را خیرین تامین نموده اندroshnavand02.roshnavand3

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس