پژوهشگران نمونه دانشگاه در سال 98 تجلیل شدند

انتشار محتوا: ۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶:۰۰ قبل از ظهر

همزمان با هفته پژوهش، در مراسمی با حضور رئیس و معاونین، اساتید و دانشجویان، از پژوهشگران نمونه دانشگاه تجلیل شد.

 به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم که در سالن همایش‌های کوثر برگزار شد، از پژوهش به عنوان موتور محرکه اقتصاد و دانش هر کشوری یاد و اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته، درصد قابل توجهی از سرمایه تولیدی داخلی صرف پژوهش می‌شود.
دکتر جواد باذلی با بیان اینکه هم اکنون حدود هفت درصد کل بودجه کشور به پژوهش اختصاص دارد، تصریح کرد: نامگذاری یک هفته از سال به نام پژوهش و برنامه‌ها و تلاش‌های مسئولین در زمینه‌های پژوهشی نشان از اهمیت این مسأله دارد که باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت انجام پژوهش‌های کاربردی، خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها باید در جهت تولید ثروت، دانش، فناوری و توسعه کشور باشد.
با برگزاری استارتاپ ویکند، به سمت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت نموده‌ایم
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در این مراسم گفت: با برگزاری نخستین استارتاپ ویکند "صنعت گیاهان دارویی و مغذی کشور"، به سمت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت نموده‌ایم.
دکتر شهلا خسروان با بیان اینکه در یک سال گذشته، به دستاوردها و موفقیت‌های خوبی در حوزه پژوهشی دانشگاه دست یافته‌ایم، گفت: این دانشگاه توانسته است از طریق تعامل خوب با وزارت متبوع، بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب نماید.
وی افزود: توانسته‌ایم با کمک همکاران، دانشجویان و سایر دست‌اندرکاران با برگزاری کارگاه‌هایی، بیش از پیش اخلاق مداری در امر پژوهش را در این دانشگاه نهادینه کنیم.
دکتر خسروان در پایان از همکاری بی دریغ و حمایت‌های همه مسؤلان از جمله دکتر باذلی ریاست دانشگاه، اساتید، مدیران، کارمندان تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم از دکتر موسی سجادی، دکتر مجتبی افشارنیا، دکتر علیرضا عطاردی، محمد قربانی و دکتر محمودرضا متقی به عنوان پژوهشگران برتر در بخش اساتید و اعضای هیئت علمی تقدیر شد.
همچنین در بخش پژوهشگر برتر دانشجویی، از لیلا شریفی، سجاد رضایی و میلاد مختارزاده قدردانی شد.
تقدیر از سعیده صادقی‌نسب، پژوهشگر برتر دانش‌آموزی و قدردانی از مدیران، کارکنان و صاحبان‌ ایده‌های برگزیده نخستین استارتاپ ویکند صنعت گیاهان دارویی و مغذی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
شایان ذکر است، سخنرانی، اجرای موسیقی سنتی زنده، تئاتر کمدی و .... از جمله برنامه‌های این جشن بود.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس