برگزاری شورای پژوهشی دانشگاه با حضور قائم‌مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

انتشار محتوا: ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸:۰۰ قبل از ظهر

شورای پژوهشی دانشگاه با حضور قائم‌مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

 به گزارش وب‌دا، دکتر شاهین آخوندزاده در این جلسه با بیان اینکه رسیدن به فناوری تنها از طریق پژوهش ممکن است و دانشگاه‌ها نمی‌توانند غیر از مسیر پژوهش به فناوری برسند، اظهار کرد: این پتانسیل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد وجود داشته که می‌تواند به خوبی این مسیر را طی کند.
وی افزود: وضعیت کنونی کشور از نظر اقتصادی مناسب نیست و در این شرایط انجام کارهای پژوهشی با مشکلاتی روبرو شده است و لذا نباید گذاشت تلاش‌هایی که در این چند سال انجام گرفته به حاشیه برود.
دکتر آخوندزاده تأکید کرد: معتقدم در چنین شرایطی منابع مالی کفاف خرید تجهیزات و زیرساخت‌های فیزیکی را نمی‌دهد و از این‌رو باید تلاش کنیم تا نیروی انسانی‌مان را شاداب نگه داریم که استفاده از توان استادیارهای جوان یکی از این راهکارها است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده را ارائه و اظهار کرد: با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گام‌های بزرگی در جهت خرید تجهزیات آزمایشگاهی و رشد و فناوری برداشته شد.
دکتر شهلا خسروان افزود: در رتبه‌بندی پژوهشی دانشگاه‌ها، با تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام شده در این حوزه، رتبه معاونت تحقیقات و فناوری از رتبه ۱۴ در سال ۹۶ به رتبه 6 در سال 97 رسید.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس