آمادگی مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت دانشگاه برای برگزاری دوره‌های آموزشی سالمندیاری

انتشار محتوا: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸:۴۴ قبل از ظهر

وضعیت خدمات اجتماعی و سلامت سالمندان شهرستان گناباد و بجستان در جلسه هم‌اندیشی با حضور نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، شهرداری و اداره بهزیستی گناباد و همچنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان در محل اتاق اجلاس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت بررسی شد.

 به گزارش وب‌دا، رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه هم اندیشی خدمات سالمندی، هدف از برگزاری جلسه را بررسی وضعیت خدمات اجتماعی و سلامتی سالمندان برشمرد و گفت: تلاش ما این است که خدمات آموزشی، پژوهشی و بهداشتی ـ درمانی دانشگاه در بهبود رفاه اجتماعی مردم و بویژه سامندان تأثیرگذار باشد.
دکتر رضا اسماعیلی افزود: این مرکز آماده برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مراقبت از سالمندان با عنوان "سالمندیاری" است تا زمینه بهره‌مندی از نیروی انسانی آموزش‌ دیده برای ارایه خدمات کاربردی ویژه سامندان فراهم گردد.
معاون پژوهشی دانشکده پرستاری دانشگاه نیز در این جلسه، حساس‌سازی و آگاه سازی جامعه در خصوص تکریم و سلامت سالمندان را مهم دانست و هم‌افزایی نهادها و سازمان‌های مرتبط با خدمات سالمندی را برای ایجاد شهر دوستدار سالمند خواستار شد.
دکتر لیلا صادق مقدم خاطرنشان کرد: تکریم خانواده‌هایی که از سالمندان مراقبت می‌کنند، دارای اهمیت است و بایستی در این باره نیز جدیت بیشتری شود.
رئیس واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه هم با بیان اینکه گناباد بعد از شهرهای گیلان و کاشان، رتبه سوم سالمندی در کشور را دارا است، بر اجرای برنامه‌های مختلف در طول سال و بویژه هفته ملی سالمند تأکید کرد.
عباس علیمردانی گفت: هفته ملی سالمند از سوم تا نهم مهرماه برگزار می شود که شعار امسال آن «فرصت‌های برابر برای تمام سنین» تعیین شده است.
مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه نیز در این جلسه از برگزاری مسابقه با موضوع راهکارهایی برای رفع تنهایی سالمندان و کمپین مبارزه با پوکی استخوان خبر داد.
حسین توکلی ثانی افزود: انجمن‌های علمی ـ دانشجویی نیز می‌توانند با برگزاری کارگاه‌های مختلف به ارتقاء سطح دانش و مهارت در این حوزه کمک کنند.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس