تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی

انتشار محتوا: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲:۰۲ قبل از ظهر

همزمان با هفته کتاب، در مراسمی از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی دانشگاه تجلیل شد.

 به گزارش وب‌دا، این مراسم باحضور رئیس دانشگاه، امام جمعه، فرماندار، جمعی از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی گناباد و جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان حوزه پردیس دانشگاه در سالن دکتر روحانی برگزار شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم با گرامیداشت هفته کتاب و قدردانی از تلاشگران این عرصه، اظهار کرد: کتاب‌ها، مقالات و ... است که موجب می‌شود دانش بشری به صورت مکتوب برای سالیان زیادی در دسترس و قابل استفاده باشد
دکتر باذلی با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ مطالعه در بین آحاد جامعه گفت: خوشبختانه بسترها و شرایط خوبی برای مطالعه وجود دارد ولی باید به سمتی حرکت کنیم که علاقه و اشتیاق به مطالعه افزوده شود.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال زیرساخت‌ها، فضای فیزیکی، منابع موجود و ... کتابخانه مرکزی دانشگاه بسیار خوب و عالی است ولی متاسفانه میزان استفاده دانشجویان از این فضاها در حد ایده آل نیست.

 

کتاب سالم‌ترین رسانه است

امام جمعه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، اظهار کرد: کتاب سالم‌ترین رسانه است که آسیب‌های مختلف بسیاری از رسانه‌ها بویژه در فضای مجازی را ندارد.
وی تصریح کرد: افتخار ما مسلمانان این است که معجزه جاویدان پیامبر(ص) کتاب است و در اولین سوره آن نیز به خواندن توصیه شده است.
حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب به برخی از احادیث و روایات دینی درباره اهمیت کتاب و مطالعه اشاره کرد و افزود: در بسیاری از روایات به نوشتن و خواندن توصیه شده است.
وی بیان داشت: برخی از علما به حدی به لذت کتابخوانی عادت کرده بودند که حتی متوجه گذشت زمان نمی‌شدند؛ همان طوری که در روایات از کتاب‌خوانی به عنوان بالاترین لذت‌ها نام برده‌اند.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب از دکتر باذلی و همه دست‌اندرکارانی که بسترهای خوبی برای مطالعه اساتید، دانشجویان و کارکنان فراهم کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

 


یادآور می‌شود؛ در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس، از دکتر جلال مردانه به عنوان مولف برتر بر اساس کمیت و کیفیت آثار تالیفی؛ بلال برازوان، زهرا غلامزاده و فاطمه بازداد که به ترتیب به عنوان عضو هیات علمی، کارمند و دانشجو بیشترین میزان استفاده از منابع و خدمات کتابخانه را داشته اند و همچنین کارشناسان و فعالان حوزه کتابخانه تجلیل شد.
افتتاح رسمی کافه کتاب دانشگاه نیز آخرین بخش این برنامه بود.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس