برای حرکت به سمت جامعه‌ای سالم نیازمند مشارکت همه افراد هستیم

انتشار محتوا: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹:۰۶ بعد از ظهر

رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: برای حرکت به سمت جامعه‌ای سالم نیازمند مشارکت همه افراد هستیم.


به گزارش وب‌دا، دکتر رضا اسماعیلی در همایش مردمی پیشگیری از ناباروری که تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، گفت: سیاست این مرکز تحقیقات ، جلب مشارکت و همراهی مردم برای رفع مشکلات پیش‌روی سلامت است.
وی ادامه داد: اگر قرار است به سمت جامعه‌ای سالم پیش برویم نیازمند مشارکت همه بخش‌ها و حوزه‌ها هستیم و از همین‌رو این همایش نیز با همکاری بخش‌های مختلف از جمله فرمانداری، معاونت بهداشت، معاونت آموزشی، شورای امور بانوان و روابط عمومی دانشگاه برگزار شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه داشتن فرزند سالم، آرزوی هر خانواده‌ای است، اظهار کرد: داشتن فرزند سالم برآمده از شیوه زندگی صحیح و سالم و تعاملات مناسب زوجین خواهد بود.
دکتر اسماعیلی با اشاره به آمارهای بروز ناباروری، خاطرنشان کرد: عواملی همچون استرس، چاقی، مصرف دخانیان، رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی نامطلوب و ... از جمله مهمترین عوامل بروز ناباروری هستند.
وی تاکید کرد: با بررسی ریزفاکتورهای موثر در کاهش باروری و همچنین سایر بیماری‌های غیرواگیر به خوبی درمی‌یابیم که عواملی مثل کم تحرکی، استرس و رژیم غذایی نامناسب عوامل خطری هستند که در بروز بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر نقش دارند و باید برای کاهش آن با مشارکت همه بخش‌ها و اقشار مختلف جامعه تلاش کرد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس