سالمندان در کانون توجه دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۱:۰۰ قبل از ظهر

رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت با اشاره به روند افزایش جمعیت سالمندان، بر لزوم توجه بیشتر دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌های حمایتی به این افراد تاکید کرد.

 به گزارش وب‌دا، دکتر رضا اسماعیلی رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت در حاشیه برگزاری همایش مردمی مراقبت‌های سالمندان و پیشگیری از آلزایمر که در محل سالن اجتماعات اداره بهزیستی شهرستان گناباد برگزار شد، گفت: با توجه به جایگاه والای سالمندان در جامعه، دانشگاه علوم پزشکی گناباد برنامه‌های مراقبتی و حمایتی ویژه سالمندان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی تاکید کرد: در شهرستان‌های گناباد و بجستان نسبت سالمندی جمعیت رو به افزایش است و از این‌رو نیازمند توجه خاص دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌های حمایتی به این افراد هستیم.
دکتر اسماعیلی، برگزاری همایش مردمی در خصوص مراقبت‌های سالمندی در شهرستان گناباد را  که تاکنون بیش از پانصد نفر شرکت کننده داشته است، نمونه‌ای از برنامه‌های دانشگاه برای انجام خدمات در راستای ارتقای سلامت سالمندان دانست.
یادآور می‌شود، همزمان با هفته سلامت، دو همایش مردمی مراقبت‌های سالمندان و پیشگیری از آلزایمر با همکاری دانشکده پرستاری و مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه در اداره بهزیستی گناباد برگزار شد.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس