پژوهش موتور محرک توسعه و پیشرفت است

انتشار محتوا: ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۳:۴۵:۰۰ بعد از ظهر

ریاست دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر این دانشگاه گفت: پژوهش موتور محرک توسعه و پیشرفت است.به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی با تبریک هفته پژوهش به فعالان عرصه تحقیق و پژوهش، بر لزوم کاربردی شدن تحقیقات تاکید کرد و افزود: با تحقیقات و پژوهش می‌توان مشکلات را مرتفع و در جهت رشد و توسعه حرکت کرد. وی با بیان اینکه هر روزی که در آن تحقیق و پژوهش نباشد باعث توقف توسعه و عقب ماندگی ماست، خاطرنشان کرد: باید با جهاد علمی و اعتماد بر جوانان و نیروی بومی داخلی، در راستای تولید علم و تقویت پژوهش‌های کاربردی در جهت ارتقا و توسعه کشور تلاش کنیم.  
وی جهاد علمی را مهمترین عرصه مبارزه در شرایط کنونی عنوان کرد و افزود: مستکبران از همان ابتدای نظام جمهوری اسلامی چون با اهداف آنها در تضاد بود، با توطئه‌های مختلف خواستند تا مانع پیشرفت و توسعه کشور شوند اما فرزندان غیور این مرز و بوم در عرصه‌های مختلف از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، علوم و فناوری‌های جدید توانستند با غلبه بر مشکلات، به موفقیت‌های بزرگی دست یابند.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه در برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم توجه جدی به ارتباط دانشگاه با صنعت، مراکز رشد و  پارک‌های علم و فناوری شده است، به رسالت خطیر دانشگاهیان در این خصوص اشاره و تصریح کرد: چاره‌ای جز تجاری شدن علم نداریم و باید با استفاده از تولیدات علمی و تولید ثروت از این طریق جامعه را به پیش ببریم. وی با بیان اینکه باید در مسیر توسعه و پیشرفت کشور از پژوهش استفاده نماییم، اظهار داشت: اگر توسعه‌ای ایجاد شود و زیربنایی از پژوهش نداشته باشد توسعه سست و غیر مستمری خواهد بود بنابراین باید اهمیت ویژه‌ای به تحقیقات و پژوهش‌ها داده شود.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس