یازدهمین جلسه کمیته تحقیقات و فناوری شهرستان گناباد برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷:۴۷ قبل از ظهر

یازدهمین جلسه کمیته تحقیقات و فناوری شهرستان گناباد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی در سالن ابن سینا پردیس این دانشگاه برگزار شد.به گزارش وب‌دا، مهندس صفایی فرماندار گناباد در این جلسه در خصوص اهمیت تأسیس شرکتهای دانش بنیان توسط اعضای هیئت علمی مطالبی عنوان کرد و بر نقش همه دانشگاه‌های شهرستان و همچنین مراکز رشد در حمایت از ایده های فناورانه به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای فعلی در زمینه کارآفرینی وکاهش معضل بیکاری تاکید کرد.
در ابتدای این جلسه، دکتر علی محمدپور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضرین، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده ارائه نمود.
همچنین دکتر خسرو شفقی رئیس مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی ضمن ارائه گزارش عملکرد این مرکز، از پذیرش ده طرح فناورانه محصول محور بدنبال اعلام فراخوان‌های پذیرش در حوزه های مورد فعالیت مرکز خبر داد و افزود: اقدامات اولیه در جهت کسب حمایت‌های لازم برای ساخت نمونه اولیه و تکمیل فرآیند تجاری سازی آنها در حال انجام است.
در ادامه پس از ارائه گزارش توسط آقایان شفیعی رئیس شورای اسلامی شهر، مهندس قیصری مسئول مرکز تحقیقات کشاورزی و عربشاهی مدیر مرکز رشد گناباد، پیرامون چالش‌های فرایند R&D در دانشگاه ها و صنایع شهرستان جهت تبدیل دانش فنی به محصول قابل ارائه به بازار بحث و تبادل نظر گردید.
اهمیت نقش دفاتر مشاوره شغلی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز عالی شهرستان از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود که در این راستا آقای مجتبوی، مسئول دفتر مشاوره شغلی و کارآفرینی دانشگاه گزارشی از عملکرد این دفتر ارائه نمود.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس