نمایه شدن مجله افق دانش در پایگاه استنادیChemical Abstract

انتشار محتوا: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸:۲۱ قبل از ظهر

معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه و سردبیر مجله افق دانش گفت: این مجله موفق شد پس از پیگیری‌های لازم، نمایه بین المللی نوع دو Chemical Abstractرا کسب نماید.به گزارش وب‌دا، دکتر علی محمدپور با اشاره به انتشار مجله افق دانش در چهار حیطه اصلی علوم پزشکی افزود: این نشریه علمی پژوهشی به زبان فارسی با خلاصه مقالات انگلیسی در چهار حوزه موضوعی اصلی بیماری ها، علوم پایه پزشکی، مراقبت در منزل و بهداشت روان منتشر می گردد.
وی با بیان اینکه این فصلنامه پذیرای مقالات اصيل پژوهشی، مقالات مروری، مقالات مروری نظام مند، متا آناليز، گزارش کوتاه و نامه به سردبير می باشد، تصریح کرد: این نشریه علمی پژوهشی به منظور گسترش و اعتلای سطح دانش و پژوهش اصیل در زمینه های گوناگون علوم پزشکی به صورت فصلنامه و روز آمد به صورت چاپی و آنلاین منتشر می گردد.
وی اظهار داشت: پیرو سیاست های کلان پژوهشی کشور در راستای ارتقای سطح نمایه نشریات علوم پزشکی در نمایه نامه های بین المللی نوع یک و دو، مکاتبات لازم جهت اخذ نمایه های بین المللی  نوع دو انجام شد که با توجه به پیگیری های صورت گرفته در این زمینه، طی نامه شماره [ 1297/د/704 مورخه 17/3/ 1393 ] توسط دبیر محترم کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور وزارت متبوع تایید و به دانشگاه ابلاغ شد و این نشریه موفق به دریافت نمایه بین المللی نوع دو Chemical Abstractگردید.
دکتر محمدپور با بیان اینکه اولین شماره این نشریه به صورت دو فصلنامه با عنوان"مجله دانشکده علوم پزشکی گناباد" در سال 1374 به فرمت چاپی انتشار یافت، تصریح کرد: این نشریه در سال 1382 موفق به دریافت رتبه علمی پژوهشی از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشورگردید و از سال 1385 متن کامل مقالات از طریق وب سایت رسمی نشریه علمی پژوهشی افق دانش(www.ofoghedanesh.gmu.ac.ir) در دسترس پژوهشگران داخلی و خارجی قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نشریه علمی پژوهشی افق دانش از سال 1388  تا کنون در پایگاه های اطلاعاتی داخلی(ISC, SID, Iran Medex, Magiran)و نمایه نامه های معتبر خارجی (IMEMR, Index Copernicus, Google Scholar)  نمایه شده است.
دکتر محمدپور ضمن تبریک این موفقیت، ازتلاش ارزشمندکلیه همکاران حوزه معاونت تحقیقات، شورای سردبیری، هیات تحریریه و به ویژه همکاران اجرایی مجله خانم راحله محرابی و آقای علی اکرامی تقدیرکرد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس