افتتاح ساختمان معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه

انتشار محتوا: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

همزمان با دهه مبارک فجر، ساختمان معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد افتتاح شد.

 به گزارش وب‌دا، ریاست دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم افتتاح این طرح که با حضور اعضاء هیأت رئیسه، اعضاء هیأت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد، ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر، شهدا را مایه عزت، افتخار و سربلندی کنونی کشور عنوان کرد و افزود:  علیرغم توطئه ها و کینه توزی دشمنان که بعد از پیروزی انقلاب آغاز شد و همچنان ادامه دارد، مقاومت، ایستادگی و اتحاد و انسجام درونی موجب پیشرفت‌های چشمگیری بویژه در حوزه علمی شد. دکتر رضا احمدی، روحیه خودباوری و استقلال را مهمترین ثمره انقلاب برشمرد و تصریح کرد: تکیه به استعدادهای درونی و خودباوری مهمترین ابزار رسیدن به توسعه و پیشرفت است. وی، علم و پژوهش را محور توسعه و موتور محرک پیشرفت دانست و با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص علم و پژوهش گفت: باید پژوهشگران ما با شناخت توانمندیها و استعدادهای درونی خود، به سمت پژوهش های کاربردی حرکت نمایند تا مردم نتیجه این تحقیقات و پژوهش ها را در زندگی خود ببینند. ریاست دانشگاه علوم پزشکی گناباد بر ضرورت تبدیل علم و پژوهش به یک باور عمومی تاکید کرد و افزود: وجود مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت، مرکز SDH،  کتابخانه مجهز با 4هزار متر مربع زیربنا و فضای مناسب مطالعه و تحقیق، دو مجله علمی پژوهشی، 61عضو هیأت علمی، دو بیمارستان آموزشی درمانی و حدود 1400 دانشجو از جمله پتانسیل‌های مناسب برای تحقیق و پژوهش است. وی با بیان اینکه امسال دو نفر در مقطع تحصیلی دکتری تخصصی پژوهش محور جذب می‌شوند، اظهار امیدواری کرد با اخذ مجوز مرکز تحقیقات سالمندان، بستر لازم برای ایجاد پژوهشکده محقق خواهد شد.
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه هم در این مراسم ضمن تبریک سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در راستای سیاست‌های وزارت بهداشت این معاونت از تیرماه امسال راه‌اندازی شد تا بستر لازم برای تحقق برنامه‌ها و اهداف سند چشم انداز و برنامه توسعه فراهم شود.
دکتر علی محمدپور افزود: به دلیل عدم وجود ساختار فیزیکی مناسب برای این معاونت، ساختمان قدیم کتابخانه مرکزی برای این معاونت بهسازی و تجهیز شد که برای این امر در مجموع یک میلیارد ریال هزینه شده است. وی ضمن قدردانی از معاون، مدیران و همکاران سابق معاونت تحقیقات و فن‌آوری که گام‌های مهمی برای این معاونت نوپا برداشتند، از ریاست دانشگاه، اعضاء هیأت رئیسه، شورای معاونین، مدیران و مسئولان واحدها که با دغدغه پژوهش در جهت استقرار و شکل گیری این معاونت و این ساختمان تلاش کردند، قدردانی کرد.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس