طرح تحول نظام سلامت، بهترین خدمت دولت

انتشار محتوا: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۸:۰۰ قبل از ظهر

فرماندار بجستان در مراسم افتتاح نمازخانه بیمارستان آیت ا... مدنی این شهر گفت: طرح تحول نظام سلامت بهترین خدمت در حوزه بهداشت و درمان و از بهترین و شایسته‌ترین خدمات دولت است.

 


به گزارش وب‌دا، حسین جمشیدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و دهه کرامت، از هفته دولت به عنوان فرصت مناسبی برای تشریح عملکرد و دستاوردهای دولت یاد کرد و افزود: خوشبختانه در یکسال گذشته خدمات مختلفی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سلامت انجام شد که اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از شاخص‌ترین و بهترین خدمات دولت است.
وی با اشاره به مشکلات مردم بویژه در حوزه درمان و هزینه‌های بالای خدمات درمانی گفت: خوشبختانه در این طرح توجه ویژه‌ای به تحقق عدالت در سلامت و کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم شده که این امر زمینه افزایش رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.
فرماندار بجستان با اشاره به آمار بالای سزارین در کشور به نسبت سایر کشورهای دنیا، از رایگان شدن هزینه انجام زایمان طبیعی به عنوان یک اقدام مهم و موثر در جهت کاهش سزارین یاد کرد و اظهار داشت: بسته ترویج زایمان طبیعی یکی از مهمترین بسته‌های حمایتی این طرح است که با هدف ارتقای شاخص‌های سلامت مادران و نوزادان و کاهش سزارین اجرا می‌شود.
وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را اقدامی مهم در راستای تحقق عدالت در سلامت عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با هدف افزایش دسترسی مردم به خدمات و مراقبت‌های سلامت و جذب و ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، بسته " حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم" در قالب این طرح تدوین و اجرایی شده است. وی، راه اندازی کلینیک ویژه با حضور متخصصان در بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان را در همین راستا عنوان و از خدمات و تلاشهای دانشگاه علوم پزشکی گناباد برای اجرای هرچه بهتر این طرح قدردانی کرد .
وی اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از ساختمان شبکه بهداشت و درمان بجستان، مرکز بهداشتی درمانی شهید قنبرآقایی، دیالیز و ccu بیمارستان آیت ا... مدنی شاهد افزایش کیفیت خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان باشیم.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس