افتتاح بخش دیالیز بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان

انتشار محتوا: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

بخش دیالیز بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی خراسان رضوی افتتاح شد.به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم افتتاح این طرح که امام جمعه، فرماندار، کادر پزشکی و پرستاری، کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین شهرستان بجستان حضور داشتند، ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر، از این روزهای فرخنده به عنوان فرصتی برای یادآوری دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: عزت و سربلندی کشور مرهون راهنمایی‌های بنیانگذار نظام مقدس اسلامی و شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس است.
دکتر رضا احمدی به خدمات دانشگاه در شهرستان بجستان اشاره کرد و افزود: پنج مرکز بهداشتی درمانی در این شهرستان به مردم ارائه خدمت می‌کند که در تمامی آنها پزشک مقیم به صورت دائم حضور دارد.
وی افزود: به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی، 14 خانه بهداشت، 5 پایگاه اورژانس جاده‌ای و یک مرکز اورژانس شهری در مناطق مختلف این شهرستان به مردم ارائه خدمت می‌کند.
وی با اشاره به حضور چهار متخصص داخلی، اطفال، بیهوشی، زنان و جراحی در بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت یکی از خدمات ارزنده انقلاب اسلامی در حوزه سلامت است که بسته‌های هشت گانه آن از 15 اردیبهشت‌ماه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان اجرایی شده است.
دکتر احمدی کاهش فرانشیز و پرداختی از جیب مردم را یکی از مهمترین اهداف طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: در همین راستا، از ابتدای شروع طرح تا کنون بیش از 105 میلیون تومان از هزینه‌های درمانی مردم در این شهرستان توسط دولت پرداخت شده است.
وی ارتقای خدمات ویزیت را یکی دیگر از بسته‌های این طرح برشمرد و تصریح کرد: از ابتدای این طرح ، کلینیک ویژه تخصصی در بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان راه اندازی شد که تا کنون 24 هزار ویزیت توسط پزشکان متخصص و عمومی انجام شده است و مردم منطقه حدود 158 میلیون تومان پول کمتری پرداخت کردند که این امر می‌تواند کمک خوبی به معیشت مردم منطقه باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بسته زایمان طبیعی را از دیگر بسته‌های حمایتی طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد که نقش مهم و موثری در کاهش سزارین و ترویج زایمان طبیعی دارد.
دکتر احمدی با بیان اینکه احداث پروژه دیالیز بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان از سال 91 به همت خیرین آغاز شد، اظهار داشت: این ساختمان با 220 متر مربع زیربنا احداث شده است که آقای قاسمیان از خیرین این شهرستان مبلغ 800 میلیون ریال برای احداث آن اهدا نموده است.
وی با اشاره به اینکه در این بخش با سه تخت موجود، همزمان به سه بیمار دیالیزی خدمت ارائه خواهد شد، افزود: برای تکمیل ساختمان دیالیز و تجهیز این بخش نیز مبلغ 5 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه و وزارت بهداشت هزینه شده است.
وی افتتاح این مرکز را گام مهمی برای افزایش ارائه خدمات به مردم شهرستان بجستان دانست و تصریح کرد: بهره برداری از این مرکز نقش  مهمی در کاهش مشکلات بیماران دیالیزی این شهرستان دارد که مجبور بودند برای درمان مسافتی را طی نمایند.
دکتر احمدی علت 75درصد از بیماران دیالیزی شهرستان بجستان را دیابت عنوان کرد و افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که به جای ایجاد مکان‌هایی برای درمان، در جهت پیشگیری از بروز این بیماری‌ها تلاش و برنامه‌ریزی نماییم.
وی در پایان از مرکز امور بیماری‌های خاص و مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت، معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیران دفتر فنی و تجهیزات پزشکی دانشگاه، روسای شبکه بهداشت و درمان و روسا و مدیران داخلی بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان، امام جمعه، فرماندار و همه کسانی که در احداث این پروژه نقش داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس