مجهز شدن آزمایشگاه بیمارستان آیت‌ا... مدنی بجستان به دستگاه تمام اتوماتیک کمی لومنیسانس

انتشار محتوا: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹:۲۸ بعد از ظهر

همزمان با دهه کرامت، آزمایشگاه بیمارستان آیت‌ا... مدنی بجستان به دستگاه تمام اتوماتیک کمی لومنیسانس برای انجام آزمایشات هورمونی مجهز شد.به گزارش وب‌دا، دکتر جواد صادقی‌نسب، رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت‌ا... مدنی شهرستان بجستان با بیان اینکه خرید این دستگاه در راستای ارتقای کیفی و به روزنمودن فنی و تکنولوژیکی خدمات آزمایشگاهی در آزمایشگاه بیمارستان این شهرستان انجام شده است، اظهار کرد: این دستگاه توانایی انجام 180 تست هورمونی در هر ساعت را دارد و راه‌اندازی این دستگاه افزایش سرعت عمل و دقت در بخش هورمون  آزمایشگاه بیمارستان را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه مزایایی همچون افزایش دقت و سرعت کار، افزایش صحت نتایج، کاهش خطاهای کاربری و کاهش هزینه‌ها را در پی دارد، خاطرنشان کرد: تا قبل از این، انجام آزمایشات هورمونی به صورت محدود، هفته‌ای یک بار انجام می‌شد و جواب آزمایشات نیز حدود 10 روز طول می‌کشید که با راه‌اندازی این دستگاه که از به‌روزترین دستگاه‌های موجود است، آزمایش‌ها با تنوع بیشتر، هفته‌ای دوبار انجام می‌شود و زمان تحویل جواب آزمایشات نیز به چهار روز کاهش پیدا کرده است.
دکتر صادقی‌نسب، هزینه خرید این دستگاه را بالغ بر 180 میلیون تومان عنوان و ابراز کرد: حدود دو سوم از این مبلغ توسط کمک‌های خیرین و یک سوم آن نیز از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان تامین شده است.
وی تصریح کرد: با استقرار خانم دکتر مهدوی متخصص پاتولوژی به عنوان مسئول فنی در این آزمایشگاه و با مساعدت رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در زمینه خرید تجهیزات لازم، انجام آزمایش‌های پاتولوژی بخصوص آزمایشات پاپ اسمیر در این آزمایشگاه فراهم گردید؛ این در حالی است که قبلا نمونه‌گیری این آزمایشات توسط مراکز سلامت جامعه شهرستان بجستان انجام و برای بررسی و آزمایش به آزمایشگاه‌های شهرستان‌های مجاور ارسال می‌شد.
وی ادامه داد: به دلیل طی شدن این مراحل، تحویل جواب آزمایش به بیمار حدود دو هفته طول می‌کشید ولی با این امکان جدید، جواب آزمایش در زمان حدود یک هفته‌ای حاضر می‌شود.
دکتر صادقی‌نسب اظهار امیدواری کرد که با تداوم این اقدامات، بتوانیم روز به روز، خدماتی باکیفیت‌تر به مردم عزیز بجستان و شهرهای اطراف ارائه دهیم.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس