سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان بجستان معرفی شد.

انتشار محتوا: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷:۱۱ بعد از ظهر

سرپرست دانشگاه در این مراسم که با بیان اینکه سلامت و امنیت جزء اصولی است که هر دولتی باید سهل و بدون منت در اختیار مردم قرار دهد ، گفت: وزارت بهداشت تنها مسئول 25% از حوزه سلامت جامعه است و برای ارتقاء شاخص های بهداشتی همه دستگاهها و نهادهای اجرایی باید همکاری کنند چراکه سلامت امری فرا حوزوی است.
دکتر علیرضا مسلم با اشاره به خدمات دولت نهم و دهم گفت:تا قبل از سال 84 تنها یک مرکز درمان بستر در بجستان وجود داشت اما با حمایتهای ارزنده دولت محترم از مناطق محروم ، بیمارستان و اورژانس در این شهر احداث و راه اندازی شد.
وی ، جذب متخصص ، راه اندازی اتاق عمل ، احداث چهار پایگاه اورژانس جاده ای ، چهار خانه بهداشت ، دو باب خانه پزشک و مرکز بهداشتی درمانی یونسی را از دیگر خدمات دولت نهم و دهم عنوان کرد و افزود: همچنین استقلال کامل شبکه بهداشت و درمان ، ارتقاء شاخص های بهداشتی منطقه ، فعال شدن مرکز بهداشتی درمانی شهید رئوفی و تحویل شش دستگاه آمبولانس در این مدت انجام شده است.

 


دکتر مسلم ، نداشتن چارت تشکیلاتی مصوب را مهمترین مشکل پیش روی این شبکه دانست و افزود: در بخش اعتبارات عمرانی در سالجاری ، چهار میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال به مرکز بهداشتی درمانی شهید قنبر آقایی ، یک میلیارد و دویست میلیون ریال برای احداث سه باب مسکن متخصصین و یک میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال به منظور خرید تجهیزات و تملک شبکه و بیمارستان بجستان اختصاص یافته است. سرپرست دانشگاه ، با اشاره به اینکه گناباد رتبه نخست پزشک به جمعیت را در استان خراسان رضوی داراست ، گفت: این نسبت هشتاد و شش پزشک به ازاء هر صد هزار نفر جمعیت است در حالیکه متوسط این شاخص در استان سی و چهار پزشک است. وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که بیمار نباید رنجی به جز درد بیماری داشته باشد ، تصریح کرد: خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی توفیقی است که نصیب هر فردی نمی شود و باید مسئولین با استفاده از این فرصت در جهت تکریم کرامت مردم تلاش نمایند چون آنها ولی نعمتان اصلی ما هستند.
دکتر مهدیزاده نماینده شهرستانهای گناباد و بجستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ، امنیت امروز کشور را مرهون زحمات و فداکاریهای شهدا ، امام راحل (ره) ، بزرگان و خدمتگزارن نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، نگاه وسیعی به مقوله امنیت از جمله امنیت سلامت و غذایی شده است.
دکتر خاکسار سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان بجستان هم در این مراسم اظهار امیدواری کرد با بالا بردن شاخص های بهداشتی در بخش بهداشت ، افزایش کیفیت درمان از لحاظ تأمین تجهیزات پزشکی خوب و نیروی انسانی کار آمد و توسعه فضای فیزیکی بتوانیم در جهت ارتقاء شاخص های بهداشتی درمانی و خدمت به مردم منطقه گام برداریم.
در ابتدای این مراسم نیز امام جمعه و فرماندار بجستان با تبریک دهه ولایت و قدردانی از خدمات شایسته مسئولین دانشگاه ، راه اندازی دانشکده پیراپزشکی ، جذب متخصصین جدید ، توسعه فضاهای بهداشتی درمانی و افزایش خدمات بهداشتی درمانی به مردم منطقه را خواستار شدند.
شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن قدردانی از خدمات دکتر سلطانی ، دکتر خاکسار به عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان بجستان معرفی شد.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس