برگزاری مانور ستادی شبیه‌سازی بحران در بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان

انتشار محتوا: ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳:۱۴ بعد از ظهر

در راستای برنامه‌های گرامیداشت هفته سلامت، مانور ستادی شبیه‌سازی بحران در بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان برگزار شد. به گزارش وب‌دا، با هدف آمادگی بیشتر مدیران و پرسنل بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان برای مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی، مانور ستادی برای شبیه‌سازی بحران در بیمارستان برگزار شد.
این مانور با سناریوی «برخورد کامیون حامل سوخت با اتوبوس» و به منظور آشناسازی کارکنان با شرح وظایف محوله در پست‌های HICS و تمرین برنامه‌نویسی در کمترین زمان، شناسایی نقاط قوت اعضای چارت بحران و ارزیابی توانایی اعضای چارت بحران بیمارستان و استخراج مشکلات و موانع موجود در برنامه بحران بیمارستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، برنامه پاسخ بیمارستان در مواقع بحران‌های احتمالی و شرح وظایف اعضاء توسط حسین سرباز دبیر کمیته مدیریت خطر، حوادث و بلایا به اعضاء ارائه گردید و پیش از قرائت سناریو، تعدادی عکس و فیلم از چند حادثه مشابه در ایران و جهان جهت افزایش آگاهی ذهنی افراد نسبت به چگونگی رخداد حادثه به نمایش گذاشته شد.
پس از نمایش فیلم‌ها، اعضا نظرات خود را در خصوص احتمالات و وجوه مشابه در بیمارستان با حوادث مذکور ارائه نمودند.
در ادامه، سناریوی«برخورد کامیون حامل سوخت با اتوبوس» برای اعضاء قرائت شد و سپس مطابق با نظر دکتر احسان محمدی فرمانده حادثه، اعضاء شرح وظایف خود را با در نظر گرفتن این سناریو در10 دقیقه یادداشت نمودند.
ارائه گزارش شفاهی زیرمجموعه هر شاخه به رئیس واحد خود، شناسایی نواقص موجود در مواجهه با چنین سناریویی و طراحی اقدامات لازم در کمیته«مدیریت خطر در حوادث و بلایا» از دیگر برنامه‌های این مانور بود.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس