افزایش 9/8 درصدی ماموریت‌های اورژانس 115 گناباد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته

انتشار محتوا: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱:۴۶ قبل از ظهر
ماموریت‌های اورژانس 115 گناباد در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 9/8 درصد افزایش یافت.
به گزارش وب‌دا، دکتر جواد باذلی رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد گفت: ۵۴۸۹ ماموریت در شش ماهه نخست امسال توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان‌های گناباد و ‌بجستان انجام شده است.
وی افزود: از این تعداد، ۳۶۹۰ مورد آن مربوط به پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و ۱۷۹۹ مورد مربوط به پایگاه‌های اورژانس شهری بوده است.
دکتر باذلی با بیان اینکه در طی انجام این ماموریت‌ها، تعداد ۲۶۵۶ بیمار به بیمارستان‌های گناباد و بجستان منتقل شدند، اظهار کرد: بیشترین فراوانی در بین ماموریت‌های غیرتصادفی اورژانس مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است.
وی درباره حوادث ترافیکی اتفاق افتاده در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال تعداد ۹۱۲ مورد حادثه ترافیکی در محدوده شهرستان‌های گناباد و بجستان بوقوع پیوسته است که از این تعداد ۹ نفر درصحنه حادثه، جان خود را از دست دادند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد، بیشترین فراوانی وقوع حوادث ترافیکی را بین ساعت ۸ تا ۱۳و ۱۶ تا ۲۱ عنوان و ابراز کرد: این مرکز در جنوبی‌ترین منطقه استان خراسان رضوی با ۱۵ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان است.
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس