حضور فرماندار و رئیس دانشگاه در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی

انتشار محتوا: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۷:۰۸ قبل از ظهر
فرماندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، با حضور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی این دانشگاه، 26 شهریورماه روز فوریتهای پزشکی را به مسئول و کارشناسان این مرکز تبریک گفتند.به گزارش وبدا،دکتر رضا احمدی در این بازدید ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد تاسیس اورژانس و روز فوریت‌های پزشکی، از خدمات کارشناسان و تکنسین‌های اورژانس 115 قدردانی کرد.
وی با اشاره به کاهش بیماری‌های واگیردار، اظهار کرد: گرچه به واسطه بهبود کیفیت زندگی، بیماری‌های غیرواگیر کاهش چشمگیری داشته است ولی سبک زندگی نامناسب، کم تحرکی و تغذیه نامناسب باعث افزایش بیماری‌های غیرواگیر همچون بیماری‌های قلبی عروقی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بیماری‌های قلبی عروقی، حوادث جاده‌ای، سرطان‌ها و بیماری‌های تنفسی را از مهمترین عوامل مرگ و میر عنوان و ابراز کرد: از این رو باید سیستم مناسبی در بخش سلامت کشور ساماندهی شود تا بتواند ضمن پاسخگویی به مردم، عوارض بیماری‌ها و حوادث را کاهش دهد.
دکتر احمدی با بیان اینکه اورژانس شامل پایگاه‌های جاده‌ای، شهری، بین بیمارستانی و مدیریت اورژانس است، خاطرنشان کرد : تعداد پایگاه‌های اورژانس و آمبولانس‌های فعال در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد نسبت به متوسط کشوری از وضعیت مطلوب و بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به فعالیت 15 پایگاه اورژانس در منطقه تحت پوشش دانشگاه، اظهار کرد : متوسط زمان رسیدن آمبولانس در شهر چهار دقیقه و در جاده، کمتر از هشت دقیقه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به فعالیت 120 نفر در مرکز و پایگاه‌های اورژانس دانشگاه، از تلاش‌های دکتر باذلی، آقای طاهری و همه همکاران اورژانس 115 قدردانی کرد.
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس