کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد مغزی در اورژانس پیش‌بیمارستانی برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲:۴۵ قبل از ظهر
کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد مغزی در اورژانس پیش‌بیمارستانی در محل سالن اجلاس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد برگزار شد.

به گزارش وب‌دا، در این کارگاه یک روزه دکتر باذلی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد درباره لزوم اهمیت دانش‌افزایی درباره بیماری‌های مغز و اعصاب در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی به خصوص سکته مغزی که شیوع آن به نسبت سایر بیماری‌های مغز و اعصاب بیشتر است مطالبی عنوان و اظهار کرد: اقدام سریع اورژانسی در این موارد می‌تواند از مرگ و میر و از کارافتادگی پیشگیری کند.
دکتر باذلی ادامه داد: در گذشته یکی از دغدغه‌های اورژانس پیش بیمارستانی نبود یک پروتکل واحد و جامع در بیماری‌های اورژانسی بوده که اخیرا این پروتکل‌ها توسط اورژانس کشور تهیه شده و در اختیار مراکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قرار گرفته است .
وی تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد در سال 1395 قصد دارد با برنامه ریزی مدون و برگزاری کارگاههای آموزشی بیماری های اورژانسی طبق آخرین دستورالعمل های اورژانس کشور و نیز بهره بردن از اساتید مجرب گام بلندی را در راستای ارتقاء سطح علمی و عملی تکنسین های فوریت های پزشکی در اورژانس 115 گناباد بردارد.
در ادامه این کارگاه دستورالعمل تریاژ تلفنی و نحوه گرفتن شرح حال از یک بیمار با احتمال سکته مغزی و پروتکل آفلاین مدیریت سکته مغزی توسط آقای اعلمی مسئول واحد آموزش - پژوهش اورژانس 115 گناباد برای تکنسین های فوریت های پزشکی ارائه شد
در پایان نیز آقای دکتر زمانی درباره سکته مغزی و فرآیند پرستاری در برابر این بیماران در اورژانس طبق آخرین دستورالعمل ها مطالبی را ارائه کردند و به سوالات تکنسین ها پاسخ دادند.
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس