امدادرسانی 5 آمبولانس اورژانس در حادثه آتش سوزی اتوبوس درچهارراه دادگستری گناباد

انتشار محتوا: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰:۴۶ قبل از ظهر
بر اثر وقوع آتش سوزی یک دستگاه اتوبوس درچهارراه دادگستری گناباد، 11 نفر مصدوم شدند که ده نفر از آنها توسط 5 آمبولانس اورژانس 115 گناباد به بیمارستان 15 خرداد بیدخت اعزام شدند.

به گزارش وب‌دا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد گفت: در ساعت 16:58 دقیقه روز چهارشنبه، پنجم اسفندماه، طی تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس 115 گناباد مبنی بر آتش‌سوزی یک دستگاه اتوبوس در محل چهارراه دادگستری گناباد، سریعا پنج دستگاه آمبولانس اورژانس به همراه آتش‌نشانی و پلیس توسط مرکز به محل حادثه اعزام شد.

دکتر جواد باذلی با بیان اینکه آمبولانس اول در کمتر از یک دقیقه در صحنه حادثه حاضر شد، اظهار کرد: در همان لحظات اولیه آمبولانس پایگاه‌های امامت، نوغاب، سنو، کلات و کاخک به محل حادثه اعزام شدند و شروع به ارزیابی مصدومین کردند .

دکتر باذلی که از  همان لحظات اولیه در محل حادثه حضور پیدا کرده و مدیریت امدادرسانی حادثه را  برعهده گرفته بود، ادامه داد: 10 نفر از مصدومان بعد از انجام اقدامات اولیه توسط آمبولانس های اورژانس 115 به بیمارستان 15 خرداد بیدخت منتقل شدند و یک مصدوم در محل حادثه، درمان سرپایی شد .

وی با بیان اینکه حال عمومی بیماران مساعد بوده و جهت بررسی بیشتر تحت مراقبت منتقل بیمارستان شده بودند، خاطرنشان کرد: عمکرد سریع افراد و همشهریان در صحنه حادثه و همچنین حضور به موقع اورژانس 115 در این محل از یک فاجعه جلوگیری کرد که جا دارد از همکاران خود و شهروندان محترم قدردانی کنم.

وی یادآور شد: در همان لحظات اولیه حادثه با اورژانس بیمارستان‌های 22 بهمن و 15 خرداد بیدخت توسط مرکز هماهنگی لازم به عمل آمد که هر دو بیمارستان آمادگی خود را برای پذیرش بیماران احتمالی این حادثه بیان کردند.

شایان ذکر است، مسافران این اتوبوس در قالب تور دانشجویی از تهران به طبس رفته بودند که هنگام برگشت به مشهد در حین عبور از شهر گناباد دچار حادثه شدند.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس