برخورد با متخلفان در حوزه طب سنتی و حجامت

انتشار محتوا: ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸:۰۰ قبل از ظهر

رئیس اداره نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در راستای اجرای قانون، سه واحد غیرمجاز درمانی که در حوزه طب سنتی فعال بودند، پلمپ شد.

 به گزارش وب‌دا، دکتر سید بهزاد رضوی افزود: به موجب ماده یک و سه قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، داروئی، مواد خوردنی و آشامیدنی، ایجاد هر نوع موسسه و فعالیت در امور پزشکی منوط به صدور پروانه رسمی از وزارت بهداشت است. در همین راستا بازرسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد با هدف صیانت از سلامت مردم و برخورد با مراکز غیرمجاز طی بازدید از سه واحد غیرمجاز درمانی که در حوزه طب سنتی فعال بودند، تمامی وسایل آنها را جمع آوری و جهت رسیدگی موضوع به دانشگاه ارجاع دادند.
وی یادآور شد: با توجه به مواد 8 و 15 قانون تشكيل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مصوب سال 1364 و ماده 3 دستور العمل اجرايي ارائه خدمات طب سنتي، هر نوع اقدام در زمينه حجامت و زالو درماني جزء مشاغل و حرف پزشكي است و تصدي و انجام آنها مستلزم داشتن مدرك تحصيلي طب سنتي و اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است.
پردل کارشناس اداره طب سنتی معاونت درمان دانشگاه، توزیع داروهای درمانی دست ساز غیر مجاز، حجامت، بادکش و تبلیغات غیرمجاز در فضای مجازی را از جمله اعمال غیر مجاز ارائه شده در سه مرکز پلمپ شده عنوان و خاطرنشان کرد: انجام امور پزشکی مانند حجامت و زالو درمانی توسط افراد غیر متخصص با رعایت نکردن اصول بهداشتی منجر به بروز و شیوع بیماری‌های واگیردار مانند هپاتیت و ایدز در جامعه می‌شود.
همشهریان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیرمجاز و یا افراد فاقد صلاحیت با شماره تلفن 57220440 واحد رسیدگی به شکایات اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد تماس حاصل نمایند.

 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس