آیین گرامیداشت روز جهانی ماما و تجلیل از ماماهای نمونه دانشگاه برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰:۰۹ بعد از ظهر

در گرامیداشت روز جهانی ماما، از ماماهای نمونه دانشگاه در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش تجلیل شد.


به گزارش وب‌دا، در این مراسم که با حضور جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه و ماماهای شاغل در بخش دولتی و خصوصی شهرستان‌های گناباد و بجستان در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، امام جمعه و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با تبریک عیدسعید فطر، هفته معلم و روز جهانی ماما را تبریک گفت.
حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب با اشاره به بخشی از آیه 32 سوره مائده :« ...وَمَن أَحياها فَكَأَنَّما أَحيَا النّاسَ جَميعًا...؛  هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است...»، گفت: اولیای دین به ماماها، مادر خطاب می‌کردند که این حق بزرگی است.
وی با بیان اینکه ماماها برای نجات جان مادر و فرزندش تلاش می‌کنند، از زحمات ماماهای شاغل در بخش‌های مختلف حوزه سلامت تشکر کرد.
دکتر معصوم‌زاده سرپرست معاونت درمان دانشگاه هم در این مراسم با تبریک روز ماما و قدردانی از فعالیت‌های آنها در راستای ارتقای سلامت مادران، روز جهانی ماما را فرصت مناسبی برای شناساندن فعالیت‌های این حوزه دانست و بر افزایش مهارت‌های علمی و عملی ماماها تاکید کرد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدیه از مریم نیکخواه، مریم شوریده، سیما سعیدی اول نوقابی، زهره عباسی و دکتر رقیه رحمانی به عنوان ماماهای نمونه کشوری در معاونت‌های بهداشتی، درمان و آموزش تجلیل شد.
همچنین در این مراسم از طاهره مرتضوی، بهیه امیری، نرگس مسعودی، زهرا علی اکبرزاده و سمیه عجمی به عنوان ماماهای نمونه بهداشت و از عفت جوادی اصل، زهره پورقیصر، فاطمه دستوری، ناهید طلایی و ناهید نخعی به عنوان ماماهای نمونه درمان تجلیل شد.
تقدیر از اعضای تیم مدیریت بحران مرگ مادری، تعدادی از ماماهای بازنشسته دانشگاه و مرکز مشاوره مامایی آنام، پخش کلیپ و اجرای طنز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس