دکتر احمدی گفت:

کارگشایی و خدمت به مردم یک هنر ویژه است

انتشار محتوا: ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۸:۰۰ قبل از ظهر
رئیس دانشگاه در آیین تکریم بازنشستگان دانشگاه گفت: در تعالیم و مفاهیم اسلامی کارگشایی و خدمت به مردم یک هنر ویژه است که هر کسی نمی‌تواند از عهده این هنر برآید.
f b 01

 

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در این مراسم ضمن تبریک ایام هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) با بیان روایاتی به اهمیت خدمت به خلق و برطرف کردن مشکلات مردم در دین اسلام پرداخت و گفت: از پیامبر اعظم(ص) سئوال شد، محبوب‌ترین مردم در پیشگاه خدا کیست؟ پیامبر فرمودند: کسی که بیشترین سود و خدمت را به مردم برساند. همچنین امام جعفر صادق(ع) در حدیثی خودداری از برآوردن نیاز مومن را خیانت به خدا دانستند و فرمودند:«هرکس بتواند مستقیم و یا با واسطه، نیاز مؤمنی را برآورد اما از انجام آن خودداری کند خداوند عزوجل او را در قیامت با چشمانی کبود و دست‌های بسته بر گردن برپا نگهدارد و اعلام شود: این همان خائنی است که به خدا خیانت کرده است. سپس فرمان رسد که او را به سوی آتش جهنم برند. »
دکتر احمدی قدمت 36 ساله و کسب موفقیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه را مرهون تلاش یکایک کارکنان باوجدان، خدوم و دلسوز آن عنوان کرد و افزود: از رئیس دانشگاه که قدمی برداشته تا راننده و نیروی خدمات و هر کارمند و مدیر این سیستم که عمر گرانمایه خود را در جهت رضای حق تعالی و خدمت به خلق صرف کرده‌اند در این موفقیت‌ها سهیم بوده‌اند.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه حضور بازنشستگان عزیز در بخش‌های مختلف در دوران خدمتشان باعث خیر و خدمت به مردم بوده است، از خدمات و تلاش‌های آنها قدردانی کرد و گفت: شما بزرگواران واقعا چشم امید به مشوقات دنیوی نداشته‌اید.
دکتر احمدی با قدردانی از خدمات دکتر روحانی پزشک محترمی که سالهاست در شهرستان گناباد طبابت می‌کند، گفت: در حالی که زمانی فقط یک یا دو پزشک در شهرستان حضور داشتند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و با همت و تلاش همه مسئولان و کارکنان دانشگاه 560 دانشجو در رشته پزشکی عمومی در این شهرستان مشغول تحصیل هستند و پزشک عمومی برای تمامی مراکز خدمات جامع سلامت تامین شده است. 
رئیس دانشگاه با اشاره به فعالیت بیمارستان علامه بهلول با 320 تخت بستری و ارائه خدمات تخصصی اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب باز شاهد توسعه بیشتر خدمات درمانی باشیم.
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت هم با افزایش مراقبت‌های بهداشتی، واکسیناسیون و...، شاهد کاهش شاخص‌هایی همچون مرگ مادری و مرگ نوزاد، کنترل بیماریهای عفونی و ... بوده‌ایم.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از تجربه‌های ارزشمند بازنشستگان از آنها به عنوان سرمایه‌های مهم دانشگاه یاد کرد و افزود: گرچه این بزرگواران از نظر اداری بازنشسته شده‌اند ولی اعتقاد من این است که باید همه مدیران و کارکنان دانشگاه قدردان این سرمایه‌های مهم باشند و از تجربیات آنها در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: باید به سمت و سویی حرکت کنیم که از بازنشستگان به عنوان مشاورینی امین با کمترین توقع و هزینه استفاده کنیم.
در پایان این مراسم از 48 نفر از کارکنان دانشگاه که از مهر ماه 1398 تا کنون به افتخار بازنشستگی نائل شدند، با اهدا لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.
 

تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس