دیدار اعضای شورای شهر بجستان با دکتر احمدی

انتشار محتوا: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰:۰۰ بعد از ظهر
اعضای شورای شهر بجستان در دیدار با دکتر احمدی درباره مسائل مرتبط با حوزه سلامت این شهرستان گفتگو کردند.
bajestan shora

به گزارش وب‌دا، دکتر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این دیدار اظهار کرد: با هدف بررسی وضعیت خدمات حوزه سلامت در مناطق شهری و روستایی شهرستان بجستان و استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای محترم شوراهای اسلامی دیدارهای مختلفی با شوراهای اسلامی شهر و روستاها انجام شده است. همچنین در این مدت به طور متوسط ماهانه یک بار از مراکز و واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان بجستان بازدید داشته‌ام.
دکتر احمدی در این دیدار با بیان اینکه 53074 دوز واکسن کرونا در شهرستان بجستان تزریق شده است، تصریح کرد: پوشش دوزهای اول و دوم واکسن کرونا در این شهرستان به ترتیب 90 و 82 درصد بوده است.
وی، جذب 5 میلیارد تومان برای ساخت 5 پانسیون پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی را از مهمترین اقدامات حوزه بهداشت عنوان و اظهار کرد: بیش از 71 هزار ویزیت و بیش از 10 هزار خدمت دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی انجام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اختصاص 280 میلیون تومان برای احداث مخزن ذخیره آب شبکه بهداشت و درمان و بهسازی خانه بهداشت فخرآباد با صرف 330 میلیون تومان اعتبار را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت عنوان کرد و افزود: با هدف ارتقای کیفیت خدمات درمانی مجوز ساخت بیمارستان 64 تختخوابی بجستان در مراحل نهایی ارسال به سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت اخذ ردیف بودجه است.
دکتر احمدی با بیان اینکه برای خرید چیلر و تجهیزات بخش جدید داخلی بیمارستان آیت الله مدنی10 میلیارد تومان اختصاص یافته است اظهار امیدواری کرد که این پروژه خیرساز با پیگیری ها و جلسات مستمر هفتگی که برای تکمیل آن انجام می شود، تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به انجام 263 عمل جراحی در بیمارستان آیت الله مدنی بجستان اظهار کرد: برای استقرار همه روزه متخصصین جراحی، بیهوشی، زنان، اطفال و داخلی در این بیمارستان حدود دو میلیارد و 600 میلیون تومان طی یک سال گذشته هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه در این مدت علاوه بر تعمیر یک دستگاه دیالیز، یک و نیم میلیارد تومان تجهیزات پزشکی و اداری برای بیمارستان آیت الله مدنی خریداری شده است، گفت: ارائه خدمت به 45 هزار بیمار در بخش اورژانس این بیمارستان و بیش از 20 هزار مراجعه کننده به درمانگاه تخصصی از جمله اقدامات انجام شده در حوزه درمان است.
دکتر احمدی با اشاره به صرف یازده میلیارد تومان اعتبار برای انجام ماموریت‌های اورژانس هوایی در شهرستان بجستان خاطرنشان کرد: با صرف 90 میلیون تومان اعتبار برای کمک به آماده سازی پد فرود بالگرد اورژانس هوایی در روستاهای یونسی، جزین و قاسم آباد تعداد پدهای فرود در این شهرستان به 5 پد رسید.
وی با اشاره به تحویل یک دستگاه آمبولانس ویژه مناطق صعب‌العبور به شهرستان بجستان با اعتبار ۳ میلیارد تومان، از فعالیت چهار پایگاه‌ اورژانس جاده‌ای و دو پایگاه‌ اورژانس شهری در این شهرستان خبر داد و افزود: طی یک سال گذشته 2156 ماموریت توسط پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و 1128 ماموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان انجام شده است.
 

تصویر 2
تمامی حقوق محفوظ و به پایگاه خبری و اطلاع رسانی وبدا تعلق دارد.
تولید و پشتبانی توسط: پورتال زینوپارس